Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka. Teminė savaitė „Taisyklingos kalbos šventė“. Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje užrašai „Pasaka apie neklaužadą“ Vidurinės grupės pokalbių užrašai.

Pamokos tikslas:

Praturtinkite vaikų žodyną daiktavardžiais ir veiksmažodžiais.

Toliau mokykite vaikus paprastais sakiniais atsakyti į mokytojo klausimus.

Išmokite sudaryti naujas veiksmažodžių formas naudojant priešdėlius ras-; po-: (bėgti - pribėgti, žaisti - žaisti).

Išmokite derinti prielinksnius in, on, su daiktavardžiais: (žaislai yra lentynoje).

Išmokite sudaryti sudėtingus sakinius su jungtuku bet (aš neturiu žaislinės lėlės, bet turiu automobilį).

Ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų gebėjimą keistis žaislais, derėtis ir klausytis vienas kito.

Įranga: kamuolys, paveikslas „Žaidžiame kartu“, žaislai pagal vaikų skaičių.

Kalbos ugdymo užsiėmimų eiga darželyje

1. Pokalbis – dialogas.

Vaikai, ką labiausiai mėgstate veikti darželyje?

Ko nemėgsti veikti darželyje?

Ką tau patinka žaisti?

Su kokiais žaislais galite žaisti vienas? (Kartu).

Supratau, ką tau labiausiai patinka daryti. Mėgsti žaisti, galima sakyti ir žaisti. (Žodžio kartojimas). (Norėčiau pažaisti).

2. Didaktinis žaidimas „Sudaryk naują žodį“

Kviečiu žaisti žodžiais. Turime pakeisti žodį taip, kad jis prasidėtų pagalbiniu priešdėliu po- ir ko-. Klausyk manęs, pradėk, o tada tęsi: imk; šiltas; lenkti; ašara ir kt.

O dabar pakeisime žodį naudodami pagalbinį žodį – kartą, lenktynės

Piešti – dažyti; juoktis, mušti, kalbėtis, plauti, klausti, ieškoti, duoti, pažiūrėti, įkelti.

3. Pirštų gimnastika „Šviečia saulė“

Su vaikais tariančiais tekstą ir imituojant judesius.

Saulė šviečia

Vamzdis groja

Žuvis plaukia.

Maršrutas plaukia per jūrą:

Eilės su dešiniuoju irklu,

Eiluoja kairiuoju irklu,

Kaip paukštis skrenda į dangų.

4. – Dabar išsirinkite sau vieną žaislą ir suporuokite. (Mokytojas pakviečia vaikus susėsti į ratą, priešais juos pasidėdamas žaislus).

5. - Dabar išmoksime sudaryti sakinius su žodžiu bet. (Neturiu žaislinio kamuoliuko, bet turiu lėlę.)

Vaikai poromis keičiasi žaislais.

6. Kūno kultūros pamoka „Pavirskime mašinomis“.

Kiekvienas automobilis

Mes patikrinsime padangas. (Pritūpimai)

Mes siūbuojame, siūbuojame,

Padangas pripučiame patys. (lenkiasi į priekį)

Mes neturime avarijų

Nes atsargoje yra padangų. (Sukasi į kairę-dešinę)

Beldimas - beldžiasi, beldžiasi -

Važiuojame, važiuojame visą dieną.

O čia mūsų garažai,

Eime, paskubėk. (Atsisėskite)

7. Auklėtojas. - Laikas padėti žaislus. Kur dedame kubelius; indai; lėlės? (Kiekvienas vaikas padeda žaislą ir sako: (Padėsiu lėlę į lovą.)

8. Pokalbis su vaikais pagal piešinį „Žaiskime kartu“.

Ką vaikai veikia? Kaip pakeisti žodį „žaisti“? Kas vyksta tarp berniukų ir mergaičių? Kokių žodžių reikia norint paprašyti kito vaiko žaislo? Antanai, ką turėtum pasakyti, kai kas nors nori žaisti su žaislu, su kuriuo žaidi? Kaip susitarti dėl žaislų mainų?

Dabar galite pasakyti: ar aš pasidalinsiu žaislais su draugais? (Pakartokite su vaikais „Dabar aš pasidalinsiu žaislais“)

9. Žaidimas "Pelės"

Žaidimo tikslas. Lavinti vaikų kalbą ir motorinę veiklą, ugdyti reakciją į žodinį signalą.

Žaidimo eiga. Mokytoja sustoja su vaikais į ratą ir paaiškina žaidimo taisykles: „Pasirinkime peles (pasirinkime 3-4 vaikus), jos bėgs ratu, pabėgs iš rato ir vėl įbėgs į jį. O tu ir aš būsime pelėkautai. Vaikai su mokytoju eina ratu ir sako šiuos žodžius:

Oi, kaip pavargusios pelės!

Visi graužė, visi valgė.

Jie visur lipa – kokia nelaimė!

Saugokitės, sukčiai!

Mes atvyksime pas jus.

Kaip nustatyti pelėkautus

Sugaukime visus dabar!

Vaikai ir mokytojas laikosi už rankų, pakelia jas aukštai, leisdami pelėms praeiti.

Kai mokytojas pasako žodį „ploti“, vaikai nuleidžia rankas, neleisdami pelėms išeiti iš rato. Kas lieka rate, laikomas pagautu ir stovi ratu.

10. Refleksija.

Kokius naujus žodžius šiandien prisiminei? Kas jus nustebino? Ką labiausiai prisimenate? Kas šiandien turėtų būti giriamas?

Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka su

naudojant IKT.

Apsilankymas pasakoje „Trys lokiai“

Tikslas: ugdyti vaikų kalbą per teatralizuotą veiklą ir supažindinant su žodine tautodaile.

1. Švietimas:

Įtvirtinti vaikų žinias apie pasakos „Trys lokiai“ turinį; atsakyti į klausimus apie jos turinį;

Išmokyti vaikus suvokti vaizdus ekrane;

2. Švietimas:

Plėtoti kalbos aktyvumą naudojant smulkiąsias folkloro formas. -Plėsti ir aktyvinti žodyną (indai, baldai.)

3. Švietimas:

Ugdyti emocinį pasakos turinio suvokimą ir domėjimąsi žodine - Parengiamieji darbai: rusų liaudies pasakų skaitymas; suvaidinti pasaką „Trys lokiai“ didaktiniu žaidimu; dėlionių dėliojimas pagal pasakas; siužetinių paveikslėlių dėliojimas tam tikra seka, mįslių sprendimas.

Švietimo sričių integracija:

„Socialiai bendraujantis“

"Pažintinis"

"Kalba"

"Meninis ir estetinis"

"Fizinis vystymasis"

Įranga: nešiojamas kompiuteris, meškos pėdsakai, iškirpti iš popieriaus, dėlionė su Mašenka, didaktiniai paveikslėliai „Indai ir baldai“, siužetinės nuotraukos pagal pasaką.

Vaikų organizavimas:

Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Ar norite aplankyti pasaką?

Laikykimės už rankų ir tarkime stebuklingus žodžius.

1,2,3, apsisuk ir atsidurk pasakoje!

Tylėk, nekelk triukšmo,

Neišsigąsk mūsų pasakos,

Čia vyksta stebuklai

Kur ji pasislėpė?

Pamokos eiga.

Vaikinai, štai mes ir atvykome aplankyti pasakos. Netrukus sužinosime, kokiai pasakai ji skirta.

Pažiūrėk ten, tolumoje, miško pakraštyje, kažkieno trobelė pasislėpusi. (1 skaidrė „Hot“)

(Ekrane pasirodo trobelės paveikslėlis).

Dabar eisime į šią trobelę. Tačiau čia yra kažkieno „pėdsakai“. Jie veda į trobelę. Kieno tai takeliai?

(Vaikų atsakymų variantai.) Mokytojas padeda:

Kodėl manote, kad tai meškos pėdsakai? (didelis)

Atidžiai eikime šiais takeliais ir ramiai atsisėskime ant kėdžių. (Vaikai žingsniuoja ant „pėdsakų“, vaikšto ir sėdi ant kėdžių.)

Štai mes šalia trobelės. Kaip manote, kas čia gyvena (vaikų atsakymai)

Kas iš tikrųjų gyvena trobelėje? (2 skaidrė „Lokys“)

Teisingai atspėjote, čia gyvena lokys, o pėdsakai taip pat buvo meškiški.

Ir jo vardas Michailas Potapychas.

Tačiau Michailas Potapychas gyvena ne vienas, o su šeima

Kas dar yra Michailo Potapycho šeimoje? . (3 skaidrė „3 lokių šeima“)

Ar galite atspėti, iš kurios pasakos yra meškiukai?

Vaikinai, pasakykite man, kodėl lokiai vadinami šleivakojais?

(vaikų atsakymai: jis nerangus, vaikšto važinėdamas, į vidų įkiša kojines.)

Vaikinai, ką valgo lokiai? (Vaikų atsakymų variantai) (4 skaidrė „Meškų maistas (medaus avietė)“)

Dabar pažiūrėsime, ką dar valgys lokiai . (5 skaidrė „Maistas, apie kurį vaikai dar nežino (mėsa, žuvis, grybai, riešutai)“)

Vieną dieną lokiai išėjo į mišką.

Parodykite, kaip vaikšto lokiai. (Vaikai atsistoja ir judesiais imituoja meškos eiseną.)

Ir kol meškų nebuvo namuose, kažkas pas juos atėjo.

Ir tada aš atėjau pas juos, išsiaiškinkime dėliodami dėlionę (Ant stalo reikia dėlionę su Mašenkos atvaizdu).

Vaikinai, ką Mašenka veikė meškų trobelėje? (Vaikų atsakymai).

Padėkime Mašai surinkti visus indus ir visus baldus. (Vaikai nuotraukas rūšiuoja į dvi grupes: „Baldai“ ir „Indai“.)

Įvardykite, kokius indus meškiukai turi trobelėje, kokius baldus.

Jūs puikiai atlikote užduotį, o svarbiausia, kad padėjome Mašenkai, o dabar eikime ir atsisėskime ant savo kėdžių.

(6 skaidrė „Kėdžių vaizdai pagal dydį“)

Vaikinai, prisiminkime, kur Mašai labiausiai patiko sėdėti?

Mishutkos kėdė yra maža, o Michailo Potapycho kėdė yra (didelė)

(7 skaidrė „lovos – plačios, siauros, žemos, aukštos“)

Mishutkos lova žema, o Michailo Potapycho – (aukšta.)

Iš kokio puodelio Mishutka valgė? Išsiaiškinkime.

(8 skaidrė ekrane: vaikams reikia sujungti meškos figūrėles su skirtingų dydžių puodeliais)

Gerai padaryta, geras darbas. Dabar pailsėkime su Maša.

Fizik. akimirka akims.

Maša valgė ir gėrė,

Ji atsigulė ant lovos.

Ir užmigo saldžiame sapne

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo

Mašos nepažadinsi.

Maša pabudo. Kas tas triukšmas? (Vaikai stebisi savo veido išraiškomis.)

Pamačiau lokius ir išsigandau. (Mimai ir judesiai rodo baimę.)

Taigi mes kartu su Mašenka nuėjome su jumis iki pasakos pabaigos.

Vaikinai, visos šios pasakos nuotraukos yra sumaišytos. Padėkime juos į savo vietas. (Vaikai ant grindų paskirsto istorijas paveikslėlius eilės tvarka.)

Jūs, vaikinai, bandėte iš visų jėgų

Tikiu, kad pasaka yra labai laiminga.

Pats laikas mums ruoštis kelionei

Ir atsisveikink su pasaka.

Sustokime ratu

1-2-3, apsisukite, atsidursite mūsų grupėje!

Ar tau patiko šiandiena pasakoje?

Kokią pasaką šiandien aplankėme? Ką jie darė?

kas tau patiko labiausiai?

Bendros tiesioginės edukacinės veiklos su vaikais organizavimo technologinis žemėlapis

Pedagogas: Taranas Irina Andreevna

Data: 2015 m. spalio 22 d

Vieta: MDOU d/s „Pasaka“ Spirovo p

Grupė: Vidutinis

GCD forma: veikla naudojant IKT

Organizacijos forma: pogrupis

Švietimo sričių integracija:

Kognityvinis;

Kalba;

Socialinis-komunikabilus;

Meninis ir estetinis;

Fizinis vystymasis;

Tema: Kelionė per pasaką „Trys lokiai“

Tikslas: vaikų kalbos ugdymas per teatralizuotą veiklą ir supažindinimą su žodine kūryba.

Užduotys:

1. Švietimas:

Įtvirtinti vaikų žinias apie pasakos „Trys lokiai“ turinį, atsakyti į klausimus apie jos turinį;

Stiprinti gebėjimą atpažinti pasaką pagal būdingus pasakų veikėjams bruožus;

Išmokyti vaikus suvokti vaizdus ekrane;

Išmokykite vaikus perkelti pasakos siužetą į žaidimą.

2. Vystymasis:

Plėtoti vaikų kalbos aktyvumą, skatinti juos užmegzti dialogą; kalbos išraiškingumas ir tempas, balso stiprumas;

Plėtoti kalbos aktyvumą naudojant smulkiąsias folkloro formas.

Išplėsti ir aktyvinti žodyną (indai, baldai.)

3. Švietimas:

Ugdyti emocinį pasakos turinio suvokimą ir domėjimąsi žodine tautodaile.

Preliminarus darbas: rusų liaudies pasakų skaitymas; suvaidinti pasaką „Trys lokiai“ didaktiniu žaidimu; dėlionių dėliojimas pagal pasakas; siužetinių paveikslėlių dėliojimas tam tikra seka, mįslių sprendimas.

Įranga : nešiojamas kompiuteris, iš popieriaus iškirpti meškos pėdsakai, dėlionė su Mašenka, didaktiniai paveikslėliai „Indai ir baldai“, siužetinės nuotraukos pagal pasaką.

GCD planas

  1. Motyvuoti vaikus susipažinti su pasaka.
  2. Vaikų žinių apie lokius įtvirtinimas ir apibendrinimas
  3. Pasakos „Trys lokiai“ turinio pakartojimas

Veiklos etapai

  1. 1. Įvadinis ir organizacinis.

Tikslas: sukurkite teigiamą aplinką, sukurkite vaikus dirbti kartu.

  1. 2. Parengiamasis

Tikslas: Kartoti ir pagilinti vaikų žinias apie meškas.

  1. 3. Motyvuojantis ir skatinantis

Tikslas:įtraukti vaikus į veiklą, įtraukti juos į bendrą veiklą.

  1. 4. Žinių atnaujinimas.

Tikslas: tikrinti, įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie pasaką.

  1. 5. Refleksinis-vertinamasis.

Tikslas: pradėti bendrą diskusiją apie žinias.

Iki ketverių metų baigiasi vaiko, kaip individo, formavimasis, praeina trejų metų krizės laikotarpis, atsiranda savo savarankiškumo ir reikšmingumo suvokimas: „noriu“, „nenoriu“ ir pan. Šiuo laikotarpiu mažyliui labai reikia bendravimo, žinių ir savarankiškumo. Kalba šiame etape ir toliau yra svarbiausia sąlyga supažindinant ikimokyklinukus su išoriniu pasauliu ir visuomenės kultūrinėmis vertybėmis.

Suaugusieji yra šimtametės žmonijos patirties, žinių, įgūdžių ir kultūros sergėtojai. Šią patirtį galima perteikti tik per kalbą, svarbiausią žmonių bendravimo priemonę. Suaugusiųjų kalbos kultūra, tai, kaip jie kalba su vaiku ir kiek dėmesio skiria žodiniam bendravimui su juo, daugiausia lemia ikimokyklinuko sėkmę suprasti jį supantį pasaulį.

Suaugusiojo padedamas ir savarankiškai vaikas užmezga įvairius ryšius jį supančiame pasaulyje: užmezga žodinius kontaktus su bendraamžiais ir suaugusiais, dalijasi įspūdžiais, dalyvauja pokalbyje, lavina gebėjimą naudoti nusistovėjusias mandagumo formas. bendravimas.

Ikimokyklinukai su dideliu susidomėjimu žiūri į juos supantį pasaulį, tačiau ne viską mato, kartais net nepastebi pagrindinio dalyko. O jei šalia yra mokytojas, kuris su jais stebisi, skatina ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti, vaikai norės išmokti dar daugiau.

Šiame skyriuje pateikiami didaktiniai žaidimai, eilėraščiai, patarlės, mįslės padės ikimokyklinukams praplėsti žinias apie juos supantį pasaulį.

Įspūdingi pasivaikščiojimų stebėjimai, savarankiški eksperimentai ir ugdomoji veikla padės vidutinio amžiaus vaikams prieinama forma suprasti ir suvokti elementarias gyvosios ir negyvosios gamtos sąsajas, tobulinti eksperimentinio ir eksperimentinio darbo įgūdžius ir padaryti pirmąsias išvadas apie priežastį. ir efekto santykiai bei modeliai. Visa tai padės formuoti būsimo piliečio, moksleivio, ne tik savęs, tėvynės gynėjo, bet ir visų gražiausių dalykų, kuriuos sukūrė GAMTOS, moralines ir estetines savybes.

Taigi pagrindinės užduotys supažindinant ikimokyklinukus su išoriniu vaikų pasauliu penktaisiais gyvenimo metais:

Sužadinti kūrybinį susidomėjimą supančio pasaulio įvairove (žmonių, gyvūnų, augalų pasaulis, gamtos reiškiniai ir kt.);

Formuokite idėjas apie save, apie savo artimiausią aplinką („Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“, „Aš ir mano planeta“), užmegzkite šeimos ryšius (močiutė, senelis, mama, tėtis). , sesuo, brolis ir kt.);

Formuoti ir sisteminti idėjas apie žmogui reikalingus buities daiktus (drabužius, indus, baldus, transportą ir kt.);

Formuoti ir sisteminti idėjas apie žmonių veiklą, profesijas ir žmogaus sukurtą pasaulį;

Supažindinti su įvairiomis žmonių ir gyvūnų buveinėmis (vanduo, žemė, oras), su jų funkcinėmis savybėmis;

Ugdykite pagarbą suaugusiems;

Ugdyti gebėjimą žaisti ir dirbti kartu, teisingai vertinti savo ir kitų vaikų veiksmus;

Ugdykite kiekvieno ikimokyklinuko kolektyvinius santykius ir individualius gebėjimus.

Užsiėmimai ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Vidurinis ikimokyklinis amžius

OOD projektavimo iš popieriaus darželyje santrauka tema: „Gyvatė“. Vidurinė grupė Autorius: Olga Aleksandrovna Pogudina, MKDOU Nr. 220 mokytoja, Kirovas. Medžiagos aprašymas: Sukurti „Gyvatuką“ iš popieriaus 4-5 metų vaikams bus įdomu pedagogams, papildomo ugdymo mokytojams, tėvams ir vaikams. Tikslas: sudaryti sąlygas pažintinio ir kūrybinio susidomėjimo ugdymui. Tikslai: Skatinti domėjimąsi popieriaus tyrimais, išmokyti suglamžyti popierių į gabalėlius,...

Tiesioginių edukacinių veiklų vidurinėje grupėje „KOLOBOKO GIMTADIENIS“, naudojant pasakų terapiją ir TRIZ technologijas, santrauka Darbo turinys: pateiktoje medžiagoje yra pamokos vidurinės grupės vaikams (4-5 m.) santrauka tema. „Koloboko gimtadienis“. Ši medžiaga įdomi tuo, kad joje naudojama netradicinė medžiagos pateikimo forma. Tikslas: išmokyti išsikelti žaidimo tikslus ir atlikti atitinkamus žaidimo veiksmus. Ugdykite susidomėjimą įvairių tipų žaidimais su ir...

OD santrauka apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje tema „Kelionė į pasaką „Ropė“ Tikslai: Edukacinis - su vaikais paaiškinti sezono pavadinimą; - susisteminti vaikų žinias apie ropinę daržovę; - sužadinti norą, padedant mokytojui, inscenizuoti ir dramatizuoti mažas liaudies pasakų ištraukas. Ugdomasis: - skatinti vaikų kūrybiškumo ugdymą produktyvios veiklos procese; - užtikrinti gebėjimo apibendrinti ir daryti išvadas ugdymą. ...

Edukacinių užsiėmimų, skirtų kalbai lavinti vidurinėje grupėje naudojant TRIZ elementus, santrauka. Tema: „Žiema – vasara“ (prieštaravimo problemų sprendimas) Programos turinys: Sudaryti sąlygas psichologiniam ir emociniam komfortui. Sisteminti vaikų žinias apie sezoninius gamtos pokyčius. Mokykite darbo grupėse įgūdžių „Smegenų šturmo“ režimu. Ugdyti kryptingo suvokimo įgūdžius, žodinę ir loginę atmintį, mąstymą, vaizduotę, kūrybinę vaizduotę, sprendžiant kūrybinį...

Pokalbis 4-5 metų vaikams „Vabzdžiai – mūsų svečiai“. Programos turinys. Išplėskite ir paaiškinkite vaikų idėjas apie gamtą. Išmokite stebėti, ugdykite smalsumą. Formuoti idėją, kad žmogus yra gamtos dalis ir kad jis turi ją saugoti, saugoti ir ginti. Vaikų žinių apie vabzdžius įtvirtinimas. Parengiamieji darbai: 1. Stebėjimai pasivaikščiojimo metu. 2. Eilėraščių apie vabzdžius skaitymas ir įsiminimas. 3...

Edukacinių užsiėmimų metodinis tobulinimas tema: „Edukacinė kelionė į Luntiko šalį“. Mūsų grupėje sukūriau video pamoką apie šią pamoką. Vaikinai linksminosi! Mokinių amžius: vidurinis ikimokyklinis amžius (5 gyvenimo metai) Veiklos rūšys: komunikabilus, žaismingas, produktyvus Ugdymo sritys: socialinė ir komunikacinė raida, pažintinė raida Tikslas: formuoti...

Edukacinių užsiėmimų su vaikais vidurinėje grupėje suvestinė „Kaktusas puode“ Ugdymo sričių integravimas: „Meninis ir estetinis vystymasis“, „Kognityvinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Fizinis vystymasis“ Tikslai: Meninis ir estetinis ugdymas – mokyti kaip sukonstruoti įvairius daiktus iš apskritimo dydžio naudojant turimą medžiagą (vienkartinį puodelį) - ugdyti tikslumą atliekant darbus. Kognityvinis vystymasis – įtvirtinti sąvoką „daugiau-mažiau...

Pamoka darželyje apie vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės veiklos, iniciatyvos ir savarankiškumo ugdymą Autorius: Vlasyuk Marina Nikolaevna. mokytojas Darbo vieta: Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo savarankiška įstaiga lopšelis-darželis Nr.8 „Firefly“ Svobodny mieste Edukacinio užsiėmimo „Svečiame pas močiutę Ariną“ santrauka Tikslas: Pademonstruoti vaikų iniciatyvumą ir savarankiškumą žaidime ir kūrybinėje veikloje. Tikslai: Kalbos aktyvumo pasireiškimas žaidimų veikloje, str...

Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka. Pasakos „Lapė su kočėlu“ perpasakojimas naudojant mnemoninę lentelę Edukacinis užsiėmimas vidurinėje grupėje. Kalbos raidos sritis. Tikslas: Išmokyti vaikus perpasakoti pasaką naudojant mnemoninę lentelę. Programos užduotys: išmokite atsakyti visais sakiniais, aktyvuokite žodyną. Gramatinės kalbos struktūros tobulinimas, daiktavardžių su mažybinėmis priesagomis daryba. Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimus. Plėtra...

Pamokų užrašai „Logikos“ būreliui vidurinėje grupėje „Nykštukų lankymas“ pažinimo srityje. Autorius: Gudkova Viktorija Vladimirovna, MDOU Nr. 136 kombinuoto darželio I kvalifikacinės kategorijos mokytoja. Tikslas: lavinti loginį ir matematinį mąstymą. Tikslai: ugdyti gebėjimą identifikuoti objektų savybes, abstrahuoti šias savybes iš kitų, palyginti objektus pagal suteiktas savybes. Ugdyti gebėjimą lyginti objektus pagal nepriklausomai identifikuotas savybes. Ugdykite gebėjimą sekti...

Individualių pamokų, skirtų vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams, turintiems protinį atsilikimą, santrauka. Leksikos tema: Metų laikai Tikslas: laiko reprezentacijų formavimas, pažinimo procesai, smulkioji ir stambioji motorika. Tikslai: - ugdomasis - formuoti idėjas apie metų laikus, reiškinius - lavinantis - ugdyti atkaklumą, savikontrolę - koreguojantis ir lavinamasis 1. Apie kalbėjimo ugdymą - išmokyti išdėstyti įvykius teisinga seka, susidaryti priežastį. ir efekto santykiai...

Tęstinės ugdomosios matematikos veiklos santrauka „Gėlė-septynižiedė“ vidurinėje grupėje (naudojant interaktyvią lentą) Autorius Svetlana Anatolyevna Moskaleva, mokytoja, MBDOU lopšelis-darželis Nr. 407, Jekaterinburgas. Medžiaga bus naudinga ikimokyklinio ugdymo įstaigų vidurinių grupių mokytojams organizuojant edukacines veiklas apie FEMP naudojant interaktyvią lentą. Matematines užduotis vienija vienas pasakos siužetas, o vaikai, atlikdami įvairias užduotis, padeda burti Tsvetik-Seven-Tsvetik. Tikslas: f...

GCD santrauka darželyje pavasario tema. Vidurinė grupė Aprašymas: Savo kolegoms atkreipiu dėmesį į vidurinės grupės „Pavasario pagalbininkai“ edukacinės veiklos santrauką. Ši pamoka su vaikais vyko kaip baigiamasis renginys tema „Pavasaris“. Tikslas: apibendrinti vaikų idėjas apie būdingus pavasario ženklus. Tikslai: Įtvirtinti žinias apie sezoninius gyvosios ir negyvosios gamtos pokyčius pavasarį. Išmokyti vaikus klasifikuoti paukščius, atpažinti ir teisingai pavadinti vabzdžius. R...

Atviros kalbos raidos pamokos metmenys

vidurinėje grupėje „Fidgets“

MB ikimokyklinis darželis Nr.9 tema „Zajuškinos trobelė“

Kūrėjas: Kazakova Daria Vitalievna

Patikrino: Vasiljeva Alena Sergeevna

__________________________

Novokuznetskas, 2017 m

Pamokos santrauka apie kalbos raidą

Data: 02/13/17

Tema: „Zajuškinos trobelė“

Veiklos rūšis: "komunikacinis"

Edukacinė sritis: "Kalbos raida"

Skyrius: „Nuosekli kalba“

Tikslas: ugdyti gebėjimą perpasakoti meno kūrinį modeliavimo metodu.

Užduotys:

1. Švietimas:

2.Kūrimas:

3. Švietimas:

Įranga: Kompiuteris, lapės žaislas, dekoracijos (medžiai), fonograma „Miško garsai“, pataisos takelis (plokščiapėdystės profilaktikai), virvė, suolas, mnemoniniai stalai

Preliminarus darbas: Skaityti pasaką „Zajuškinos trobelė“

Stebėjimai gamtoje

Didaktiniai žaidimai "Kas gyvena namuose?", "Kas ką valgo?", "Kas rėkia?"

Dainuoti dainas apie gyvūnus

Žiūrint knygas apie gyvūnus

Eilėraščių, pasakojimų, pasakų, mįslių apie laukinius gyvūnus skaitymas

Skaityti eilėraščius „Kiškiai šuoliuoja, šuoliuoja, šuoliuoja“, „Zuikis sėdi, sėdi“

Darbas su mnemoninėmis lentelėmis.

Pamokos eiga:

1.Organizacinis momentas

Vaikai stovi ratu.

Pedagogas: Jūs visi laikote už rankų ir šypsotės vienas kitam.

Vaikinai, ar jums patinka keliauti? Šiandien leisimės į pasakišką kelionę. Ar žinai, kur? Pasakų miške tai stebuklinga. Bet mūsų kelias labai sunkus, eisime per pelkę, reikia žengti griežtai ant akmenukų (einame pataisos taku, tarp medžių, o čia teka stebuklinga upė, įsivaizduokite, eisime palei tiltą). (ant suoliuko), o dabar siauru takeliu (šoniniame laiptelyje) Štai mes miške (groja garso takelis „Miško garsai“), klausykite paukščių giedojimo.

2.Siurprizų akimirka.

Pedagogas: O, žiūrėk, kažkas pasislėpė už medžio. (iš už medžio matosi lapės uodega) Kieno tai uodega? (lapė) Kaip atspėjote, kad tai lapė? (ji turi ilgą, pūkuotą, raudoną uodegą)

Lisa: Sveiki vaikinai. Gerai padaryta, tu atspėjai mane. Atėjau čia iš pasakos. Ar žinai, kaip mane vadina pasakose? (lapė-Patrikejevna, lapė sesuo, lapė, lapė - visas miškas gražus) O jei tai būtų mano kaimyno kiškio uodega? Kieno tai būtų (triušio) uodega, o jei mano kaimyno būtų voverė? Kieno tai būtų uodega (voverė)

Lisa: Aš tokia graži, bet kas gali mane apibūdinti?

Paieškos etapas

Mokytojas iš dėžutės išima atributiką iš pasakos ir vaikai turi atspėti.

Tai mūsų pasakos herojai, kuriuos turime prisiminti kartu su jumis. Kokia čia pasaka?

3. Pokalbis

O dabar, vaikinai, atsisėskime ant kelmų (kėdžių) ir pabandykime apibūdinti savo svečią (pokalbis vyksta su silpnesniais vaikais, o stipresni papildo)

Fedya, ką gali pasakyti apie lapės kailį? (lapės kailis minkštas, purus, raudonas.)

Gerai, Dima Berezikovas, ką galite papasakoti apie lapės veidą. (Lapės snukis aštrus, gudrus, ausys aštrios ir atrodo kaip trikampiai.)

Gerai padaryta, ir Seryozha mums papasakos apie lapės uodegą. (Lapės uodega ilga, minkšta, puri.)

Egorai, kodėl, tavo manymu, lapei reikia tokios pūkuotos uodegos? (Lapės uodega ilga ir pūkuota, kad uždengtų pėdsakus.)

Gerai padaryta, Kolia, ar lapė turi priešų? PSO?

Pedagogas: lapė, o mūsų vaikinai moka apibūdinti gyvūnus naudodamiesi diagramomis.

(kalba vienas vaikas)

Lapė yra laukinis gyvūnas. Ji gyvena miške. Ji turi 4 letenas. Kūnas padengtas raudonu kailiu. Uodega pūkuota. Lapė turi jauniklius – lapių jauniklius. Lapė – plėšrus gyvūnas, minta: vištomis, pelėmis.

Lisa: ar tu žinai tik kaip apie mane kalbėti?

Pedagogas: ne lapė, vaikinai moka kalbėti apie įvairius gyvūnus. Klausyk manęs apie kiškį.

Kiškis – ne naminis, o laukinis gyvūnas. Jis gyvena miške. Jis turi 4 letenas. Žiemą kūnas padengtas balta vilna, o vasarą pilka. Jis turi dvi ilgas ausis. Kiškis turi mažą uodegą. Kiškio motina maitina savo jauniklius pienu. Kai paauga, kiškis valgo morkas ir kopūstus.

Puiku vaikinai. Lapė atbėgo pas mus iš pasakos, o kokiose pasakose mes sutikome lapę? (Kolobok, Teremok, Kumštinė.)

Taip, tikrai, šiose pasakose sutinkame lapę, bet mūsų viešnia atbėgo iš pasakos, kur ji įžeidė kiškį ir išvarė jį iš namų. (Zajuškinos trobelė.)

4. Žaidimas su mįslėmis.

Teisingai, vaikinai, lapė mums užminė mįsles su savimi. Įdėmiai jų išklausykime ir spėliokime. Pirmiausia išklausome mįslę ir tik tada pasakome atsakymą.

Skaidrių programa.

    Jis mėgsta kramtyti morkas

Jis kopūstus valgo labai protingai,

Jis šokinėja šen bei ten,

Per laukus ir miškus

Pilka, balta ir įstriža,

Kas, pasakyk man, jis?

(Kiškis)

(Šliuožkite su kiškiu gamtoje).

Kas gali man pasakyti visos kiškio šeimos vardą? (motina yra kiškis, kūdikiai yra kiškiai, tėtis yra kiškis)

2) Žvėris braidžioja

Avietėms ir medui.

Jis labai mėgsta saldumynus.

O atėjus rudeniui,

Iki pavasario lipa į duobę,

Kur jis miega ir sapnuoja (meška).

Ką veikia meška paveikslėlyje? (Meška žvejoja)

3) Pažvelkite į kelią
Mažos kojos vaikšto.
Ant galvos yra šukos.
Kas tai (gaidys)

Pavadinkite visą jo šeimą.

4) Guli pavėsyje po medžiu

Jis saugo mūsų kiemą ir sodą.

Ne kaip tikras vagis -

Praeivis į kiemą neįeis.

Ir jis mus myli, atpažįsta,

Jis mandagiai pasiūlo leteną. (Šuo)

Kaip vadinami šunų jaunikliai?

    Šokinėja per pelkę

Žalia varlė.

Žalios kojos

Mano vardas (varlė)

Vaikinai, pažiūrėkite, kokius gyvūnus atspėjome, ar jie visi yra pasakos „Zajuškinos trobelė“ herojai? (Ne, varlė yra iš kitos pasakos)

5. Fiziniai pratimai.

Teisingai, vaikinai, lapė mato, kad esate pavargę ir nori su jumis žaisti. Ar nori žaisti su lape?

Tada sustojame ratu.

Mes einame su jumis į mišką

(Vaikai žygiuoja vietoje.)

Čia tiek daug stebuklų!

(Jie nustebo ir iškėlė rankas.)

Kiek žalių Kalėdų eglučių?

Padarykime tiek daug lenkimų.

(Vienas du trys.)

Kiek čia žaislų turime?

Mes padarysime tiek daug šuolių.

(Vienas du trys...)

Priekyje iš už krūmo

Gudrus lapė žiūri.

Mes aplenksime mišką,

Pabėgsime ant kojų pirštų galų.

(Bėga ant kojų pirštų.)

Mes apžiūrėjome viską, kas mus supa

Ir visi tyliai susėdo

6. Pasakos modeliavimas.

Taigi mes šiek tiek pailsėjome, o dabar, lapė, mūsų vaikinai papasakos apie tave pasaką. (sėskite prie stalų)

Ant stalų yra popieriaus lapai su apskritimais, pieštukai, o ant lentos taip pat yra popieriaus lapas su apskritimais.

Jūs turite keletą lapų. Kokios geometrinės figūros brėžiamos?

Vaikinai, prisiminkime pasaką „Zajuškinos trobelė“. Sonya, pasakyk man, kaip pradėti pasaką?

Taip, dabar nupiešk lapę, kuo ji skiriasi nuo kitų gyvūnų?

Pirmajame apskritime parodykime, kad tai lapė, nupieškime aštrias ausis ir ilgą snukį.

Ką turi kiškis, ko neturi kiti mūsų pasakos herojai?

Tai va, nupieškime ilgas ausis savo kiškiui.

Kuo mūsų pasakoje išsiskiria šuo?

Teisingai, pridėkime savo šuns uodegą žiedu.

Stesha, ką turėtume nupiešti, kad parodytume, jog tai lokys?

Teisingai, nupieškime mažas apvalias ausis.

Dima Potekhin tęs pasaką.

Dima, kuo ypatingas gaidys?

Tai va, nupieškime savo gaidžiui šukas, galite piešti ant snapo.

Kokiais žodžiais galite užbaigti pasaką?

7. Apibendrinimas.

Gerai, vaikinai, gerai prisimenate pasaką „Zajuškinos trobelė“, ko ji mus moko? (būti maloniam, sąžiningam, moko draugauti su visais)

Lapė: Aš viską suprantu, tapsiu geresnis, draugausiu su visais gyvūnais.

Na, laikas mums atsisveikinti, laikas grįžti į darželį. Iki pasimatymo, lape!

Naudotos knygos:

1. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raidos teorija ir metodai. – M.: Akademija, 2006 m.

2. Kalbos ugdymas darželyje. Vidurinė grupė. Gerbova V.V.

Vidurinės grupės klasių savianalizė.

Grupėje – 23 žmonės, kurie darželį lanko trejus metus. Visi vaikai yra fiziškai išsivystę. Daugumos vaikų vyrauja linksma nuotaika. Adaptacinis laikotarpis baigėsi visiems vaikams. Rytais vaikai noriai eina į darželį.

Vaikai paprastai yra ramūs, santūrūs, puikiai bendrauja su suaugusiais ir bendraamžiais. Yra vaikų, kurie yra užsispyrę ir jautrūs, tačiau šie bruožai lengvai išnyksta žaidžiant su bendraamžiais.

Kai kurie vaikai turi atrankinį kontaktą, jie užjaučia vieną ar du vaikus iš visos grupės.

Vaikai užaugo ir daug ko išmoko. Visi vaikai pradėjo suprasti žodinę kalbą, visi galėjo parodyti suaugusiojo pavadintą objektą. Vaikų kalba labai pagerėjo, visi vaikai pradėjo kalbėti. Jie gali lengvai ištarti išgirstus eilėraščius ir dainas. Vaikai kalbėjo sudėtingomis frazėmis. Vaikinai kalba apie tai, ką matė, nors kartais ir fragmentiškai, tačiau tai būdinga jų amžiui. Daugumos vaikų tarimas yra teisingas, išskyrus r garsą ir šnypštimą. Grupinio darbo dėka kalba tapo labiau išvystyta"Rimai" Ir„Pirštų žaidimai“ . Didelis dėmesys skiriamas rankų smulkiosios motorikos lavinimui. Matomi modeliavimo ir braižymo darbo rezultatai.

Užsiėmimai vyksta pogrupiuose. Suskirstymas į pogrupius buvo atliktas pagal individualias vaikų savybes, grupėje buvo hiperaktyvių vaikų, jie buvo suskirstyti į skirtingus pogrupius.

    Pamokos sudėtingumo laipsnis yra didelis, nes visi vaikai programą įvaldo vidutiniškai ir aukštu lygiu.

    Tikslas : ugdyti gebėjimą perpasakoti meno kūrinį modeliavimo metodu.

4. Užduotys :

1. Švietimas:

mokyti vaikus atsakyti pilnais sakiniais, aktyvinti jų žodyną, mokyti ikoniškus simbolius susieti su vaizdais, įvardyti išskirtinius laukinių gyvūnų bruožus.

2.Kūrimas:

ugdyti vaikų nuoseklią kalbą, mąstymo įgūdžius, vaizduotę, mąstymą, logiką.

3. Švietimas:

ugdyti meilę rusų liaudies pasakoms ir malonų požiūrį į gyvūnus.

Žaidimų metodai ir technikosMes :

    Nuostaba, emocionalumas.

    Žaidimo situacijų kūrimas.

    Didaktiniai ir lauko žaidimai.

Verbaliniai metodai ir technikosMes :

    Pokalbis, pokalbis.

    Eilėraščių pasakojimas.

    Žiūrint nuotraukas.

    Raginantis tinkamą žodį.

    Priminimas, paaiškinimas.

    Meninių žodžių vartojimas.

    Klausimai.

Praktiniai metodai ir technikosMes :

    Bendri mokytojo ir vaiko veiksmai.

    Pratimai.

    Užsakymų vykdymas.

Vizualiniai metodai ir technikosMes :

    Daiktų ir žaislų demonstravimas.

    Objekto atnešimas arčiau vaikų.

    Užduotys vaikams, klausimai.

    Daiktų įtraukimas į vaikų veiklą.

    Aktyvūs vaikų veiksmai.

    Žaidimo veiksmų atlikimas.

    Pamokos metu buvo įtvirtinta išnagrinėta medžiaga ir atskleistas vaikų žinių lygis apie siūlomas užduotis. Užduotys atitinka vaikų amžių ir programos medžiagą.

    Buvo naudojami įvardyti metodai ir būdai.

    Laimingos akimirkos :

Išsikelti tikslai ir uždaviniai buvo pasiekti.

Vaikai su malonumu atliko visas pasiūlytas užduotis; pauzių nebuvo. Individualus požiūris į kiekvieną vaiką.

Nesėkmės :

Užsiėmimai užtruko, tačiau vaikai nepavargo, nes buvo naudojami įvairūs metodai ir technikos, kaitaliodavosi įvairios veiklos.

ECD kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Miško sklypas“

Darbo aprašymas: Tiesioginių edukacinių užsiėmimų vidurinės grupės vaikams „Miško sklypas“ suvestinė. Medžiaga bus naudinga priešmokyklinių grupių mokytojams. Tai edukacinės pamokos 4–5 metų ikimokyklinukams santrauka, skirta apibendrinti ir įtvirtinti temą „Laukiniai gyvūnai“.
Tikslas: Plėsti ikimokyklinukų žodyną ir įtvirtinti žinias apie laukinių gyvūnų pavadinimus.
Užduotys:
1. Laukinių gyvūnų ir jų jauniklių, kūno dalių, būstų vardų įtvirtinimas kalboje.
2. Mąstymo ugdymas remiantis aprašomomis mįslėmis.
3. Įtvirtinti gebėjimą kurti istoriją naudojant mnemonines lenteles.
4. Pirštų smulkiosios motorikos ugdymas.
Švietimo sričių integracija:„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“, „Socializacija“, „Grožinės literatūros skaitymas“.
Medžiagos darbui:
- siuntinys su spynomis, laiškas;
- atvirukai, vaizduojantys laukinių gyvūnų namus;
- didaktinis žaidimas: „Kieno uodega? “;
- objektų paveikslėliai, kuriuose vaizduojami laukiniai gyvūnai ir jų jaunikliai.
Preliminarus darbas: Pažintis su laukiniais gyvūnais pamokose apie pažintį su išoriniu pasauliu, per žaidimus lauke, gyvūnų judesių imitavimą. Atlikti pirštų mankštą, spėlioti ir sugalvoti mįsles. Pedagogas: Labas rytas, vaikinai. Šįryt mūsų grupei buvo atnešta siunta ir laiškas. Paskaitykime laišką.
Sveiki bičiuliai!
Siunčiame Jums siuntinį su dovanomis. Tačiau norint jį atidaryti ir sužinoti, kas tai yra, turite išlaikyti testus. Už kiekvieną išlaikytą testą gausite spynos raktą. Linkime sėkmės!

Pedagogas: Na, vaikinai, ar esate pasiruošę testui? (vaikų atsakymai)
Auklėtojas: Tam, kad išmoktume kalbėti gražiai ir taisyklingai, mums ir tau reikia sušildyti liežuvį.
1. „Šypsena“, „tvora“
Mūsų lūpos šypsojosi
Jie nuėjo tiesiai į mano ausis.
Jūs bandote „Ir-ir-ir“ pasakyti,
Parodyk man savo tvorą.

2. „Vamzdis“
Mūsų aplankyti atėjo dramblys,
Nuostabus vaikas
Pažiūrėkite į dramblio jauniklį
Patraukite lūpas snukiu.

3. „Šypsena“ / „Vamzdis“
Jei mūsų lūpos šypsosi,
Žiūrėk – pasirodo tvora.
Na, o jei kempinės yra siauras vamzdis,
Taigi, galime groti vamzdžiu.

4. „Žiūrėti“
Vienas po kito, vienas po kito
Rodyklės juda ratu.
Tu apsilaižai abi lūpas

Parodyk man, kaip juda rodyklės.

5. "Švytuoklė"
Mėtos juda laikrodyje:
Kairėje yra varnelė, o dešinėje - panašiai.
Tu gali tai padaryti:
Varnelė ir taip, varnelė ir taip?

6. "Sūpynės"
Smagiose sūpynėse
Tanya ir Nikita atsisėdo.
Sūpynės nusileido žemyn
Ir tada jie pakilo.
Tikriausiai kartu su paukščiais
Jie norėjo išskristi.

Pedagogas: Puiku, gerai atlikote apšilimą. Taigi, 1-as testas – mįslių spėjimas (jei atsakymas teisingas, rodomas gyvūno atvaizdas).
Kas tai per miško gyvūnas?
Atsistojo kaip kolona po pušimi?
Ir stovi tarp žolės -
Ausys didesnės už galvą.
Atsakymas: kiškis
Kam šalta rudenį?
Vaikščioti niūrus ir alkanas? (Vilkas)

Ši šlovinga raudonplaukė
Vešli uodega, baltas pilvas,
Labai baisus triukas
Suskaičiuoja viščiukus narve
Ir tai išgąsdins savininkus,
Jis akimirksniu pabėgs ir tiesiai į mišką.
Atsakymas (lapė)

Jis miega duobėje per ilgą žiemą,
Bet kai tik saulė pradeda šildyti,
Kelyje medaus ir aviečių
Išvyksta …
Atsakymas (Meška)

Vilkiu pūkuotą kailinį ir gyvenu miško tankmėje.
Seno ąžuolo įduboje graužiu riešutus.
Atsakymas (Voverė)

Puiku vaikinai. Visos mįslės buvo įmintos. Čia yra pirmasis spynos raktas. Pasakyk man, apie kokius gyvūnus mes užminėme mįsles? (vaikų atsakymai). Kodėl jie taip vadinami? (vaikų atsakymai). Tai va, miške gyvena laukiniai žvėrys, kiekvienas turi savo namus. Kitas testas vadinamas „Kas kur gyvena?

Ant stalų – kortelės su gyvūno ir namų nuotraukomis. Vaikų prašoma gyvūną ir jo namus sujungti linija. Atlikdamas užduotį, mokytojas užduoda susijusius klausimus:
Kur gyvena vilkas? (Geroje)
Kur gyvena voverė? (Tuove.)
Kur gyvena lapė? (Skylutėse.)
Kur gyvena kiškis? (Po krūmu.)

Pedagogas: Puiku, išlaikėme šį testą. Čia yra antrasis spynos raktas. Kitas mūsų testas vadinasi „Teisingai pavadinkite“.
Vaikas pasirenka paveikslėlį iš serijos „gyvūnai ir jų kūdikiai“ ir sako:
Lapė - lapė - mažoji lapė (lapės jaunikliai)
Vilkas - vilkas - vilko jauniklis (vilko jaunikliai)
Meška – meška – jauniklis (jaunikliai)
Kiškis - kiškis - mažas kiškis (kiškiai)
Voverė – voverė – voverės jauniklis (voveraitės kūdikis)

Auklėtojas: Šaunuolis. Ir už tai mes gauname kitą raktą. Dabar siūlau šiek tiek pailsėti. (fizinė minutė)
Išdykę gyvūnai.

Zuikis šokinėja per krūmus,
Per pelkę ir per kauburėlius.
Voverė šokinėja ant šakų
Grybas nešamas voveraitėms.
Vaikšto lokys su šleivakoja,
Jis turi kreivas letenas.
Nėra kelių, nėra takų
Dygliuotas ežiukas rieda. Jie šokinėja ant dviejų kojų, iš delnų daro „ausis“.

Jie šokinėja sulenktomis rankomis prieš krūtinę.

Jie blaškosi.

Judėkite pusiau pritūpę, darydami apvalias nugaras.

Pedagogas: Jūs ir aš pailsėjome, bet vis dar laukia išbandymas, pavadintas „Sukurk istoriją“.
Vaiko prašoma pasirinkti vieno gyvūno atvaizdą ir naudoti mnemoninę lentelę pasakojimui sukurti. Pasigirsta vaikų atsakymai.

Pedagogas: Kitas bandymas baigėsi, ir mes turime kitą raktą. Liko paskutinis testas „Kieno uodega?
Ant stalų yra gyvūnų be uodegų nuotraukos. Vaiko prašoma surasti norimą uodegą ir ją priklijuoti, kartu įvardijant, kieno tai uodega (lapė, vilkas, voverė, kiškis).
Pedagogas: Vaikinai, visi testai praėjo, pažiūrėsim kas pakuotės viduje (atdaro, ten skanėstas).
Pedagogas: Kaip manai, kas tau atsiuntė siuntinį? (vaikų atsakymai). Teisingai, miško gyventojai tau atsiuntė dovanų.
Vaikams dovanojami skanėstai.