Teminė savaitė „Taisyklingos kalbos šventė“. Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka „Pasakojimas apie neklaužadą“. Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka Pastabos apie antrinę kalbos raidą

Pamokos tikslas:

Praturtinkite vaikų žodyną daiktavardžiais ir veiksmažodžiais.

Toliau mokykite vaikus paprastais sakiniais atsakyti į mokytojo klausimus.

Išmokite sudaryti naujas veiksmažodžių formas naudojant priešdėlius ras-; po-: (bėgti - pribėgti, žaisti - žaisti).

Išmokite derinti prielinksnius in, on, su daiktavardžiais: (žaislai yra lentynoje).

Išmokite sudaryti sudėtingus sakinius su jungtuku bet (aš neturiu žaislinės lėlės, bet turiu automobilį).

Ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų gebėjimą keistis žaislais, derėtis ir klausytis vienas kito.

Įranga: kamuolys, paveikslas „Žaidžiame kartu“, žaislai pagal vaikų skaičių.

Kalbos ugdymo užsiėmimų eiga darželyje

1. Pokalbis – dialogas.

Vaikai, ką labiausiai mėgstate veikti darželyje?

Ko nemėgsti veikti darželyje?

Ką tau patinka žaisti?

Su kokiais žaislais galite žaisti vienas? (Kartu).

Supratau, ką tau labiausiai patinka daryti. Mėgsti žaisti, galima sakyti ir žaisti. (Žodžio kartojimas). (Norėčiau pažaisti).

2. Didaktinis žaidimas „Sudaryk naują žodį“

Kviečiu žaisti žodžiais. Turime pakeisti žodį taip, kad jis prasidėtų pagalbiniu priešdėliu po- ir ko-. Klausyk manęs, pradėk, o tada tęsi: imk; šiltas; lenkti; ašara ir kt.

O dabar pakeisime žodį naudodami pagalbinį žodį – kartą, lenktynės

Piešti – dažyti; juoktis, mušti, kalbėtis, plauti, klausti, ieškoti, duoti, pažiūrėti, įkelti.

3. Pirštų gimnastika „Šviečia saulė“

Su vaikais tariančiais tekstą ir imituojant judesius.

Saulė šviečia

Vamzdis groja

Žuvis plaukia.

Maršrutas plaukia per jūrą:

Eilės su dešiniuoju irklu,

Eiluoja kairiuoju irklu,

Kaip paukštis skrenda į dangų.

4. – Dabar išsirinkite sau vieną žaislą ir suporuokite. (Mokytojas pakviečia vaikus susėsti į ratą, priešais juos pasidėdamas žaislus).

5. - Dabar išmoksime sudaryti sakinius su žodžiu bet. (Neturiu žaislinio kamuoliuko, bet turiu lėlę.)

Vaikai poromis keičiasi žaislais.

6. Kūno kultūros pamoka „Pavirskime mašinomis“.

Kiekvienas automobilis

Mes patikrinsime padangas. (Pritūpimai)

Mes siūbuojame, siūbuojame,

Padangas pripučiame patys. (lenkiasi į priekį)

Mes neturime avarijų

Nes atsargoje yra padangų. (Sukasi į kairę-dešinę)

Beldimas - beldžiasi, beldžiasi -

Važiuojame, važiuojame visą dieną.

O čia mūsų garažai,

Eime, paskubėk. (Atsisėskite)

7. Auklėtojas. - Laikas padėti žaislus. Kur dedame kubelius; indai; lėlės? (Kiekvienas vaikas padeda žaislą ir sako: (Padėsiu lėlę į lovą.)

8. Pokalbis su vaikais pagal piešinį „Žaiskime kartu“.

Ką vaikai veikia? Kaip pakeisti žodį „žaisti“? Kas vyksta tarp berniukų ir mergaičių? Kokių žodžių reikia norint paprašyti kito vaiko žaislo? Antanai, ką turėtum pasakyti, kai kas nors nori žaisti su žaislu, su kuriuo žaidi? Kaip susitarti dėl žaislų mainų?

Dabar galite pasakyti: ar aš pasidalinsiu žaislais su draugais? (Pakartokite su vaikais „Dabar aš pasidalinsiu žaislais“)

9. Žaidimas "Pelės"

Žaidimo tikslas. Lavinti vaikų kalbą ir motorinę veiklą, ugdyti reakciją į žodinį signalą.

Žaidimo eiga. Mokytoja sustoja su vaikais į ratą ir paaiškina žaidimo taisykles: „Pasirinkime peles (pasirinkime 3-4 vaikus), jos bėgs ratu, pabėgs iš rato ir vėl įbėgs į jį. O tu ir aš būsime pelėkautai. Vaikai su mokytoju eina ratu ir sako šiuos žodžius:

Oi, kaip pavargusios pelės!

Visi graužė, visi valgė.

Jie visur lipa – kokia nelaimė!

Saugokitės, sukčiai!

Mes atvyksime pas jus.

Kaip nustatyti pelėkautus

Sugaukime visus dabar!

Vaikai ir mokytojas laikosi už rankų, pakelia jas aukštai, leisdami pelėms praeiti.

Kai mokytojas pasako žodį „ploti“, vaikai nuleidžia rankas, neleisdami pelėms išeiti iš rato. Kas lieka rate, laikomas pagautu ir stovi ratu.

10. Refleksija.

Kokius naujus žodžius šiandien prisiminei? Kas jus nustebino? Ką labiausiai prisimenate? Kas šiandien turėtų būti giriamas?

Marina Nikolaevna Ivanova
Vidurinės grupės kalbos raidos pamokos tema „Baldai“ santrauka

Tikslai ir siekiai:

1. Išmokite apibūdinti objektus baldai;

2. Suaktyvinkite žodyną (stalas, kėdė, lova, spinta, sofa, fotelis, miegas, poilsis, atsigulti, sėdėti)

3. Tobulinti gramatinę struktūrą kalbos(daugiskaitos daiktavardžių, būdvardžių, mažybinių žodžių daryba)

4. Dėmesio ugdymas, atmintis, mąstymas.

Įranga:

Žaislai: Čeburaška, tema ir iškirpti paveikslėliai « Baldai» , žaislas baldai.

Laiko organizavimas.

1. Organizacinis momentas.

IN grupėĮvažiuoja žaislinis sunkvežimis su dideliu maišu. Čeburaška sėdi gale. Jis džiaugiasi, kad gavo naują butą ir prašo vaikinų padėti išsirinkti tinkamą baldai.

Žaidimas "Nuostabus krepšys"

Vaikai pakaitomis prieina prie stalo ir traukia daiktus. baldai ir apibūdinkite jį įtaigiais būdais Problemos:

Kas čia?

Iš ko jis susideda?

Kokia spalva?

Iš ko jis padarytas?

Kam skirtas šis daiktas?

Kur galiu jį įdėti?

Apibūdinkite stalą, kėdę, sofą, drabužių spintą, lovą, komodą.

2. Žaidimas "Kas pasikeitė"

Vaikai užmerkia akis, mokytojas pašalina vieną objektą. Vaikai atveria akis ir turi įvardyti. Kas pasikeitė ant stalo?

3. Fiziniai pratimai:

Štai Kiriušinos lovelė (ištieskite rankas į šonus)

Kad Kiryusha saldžiai miega (sėdėti, delnai po skruostais)

Kad miegodamas jis užaugtų (lėtai kilkite)

Kad jis greitai taptų didelis (atsistoti ant pirštų galiukų, rankos ištiestos)

4. Žaidimas "Vienas yra daug" su kamuoliuku.

Mokytojas meta kamuolį vaikui, įvardindamas daiktą baldai vienaskaita vaikas pagauna kamuolį ir meta jį mokytojui, šį objektą vadindamas daugiskaita.

Stalas – lentelės

Spinta – spintos

Kėdė – kėdės

Sofa - sofos

Fotelis - foteliai

Lova – lovos

5. Žaidimas "Pasakyk maloniai". Auklėtojas. Didelę kėdę ir mažą kėdutę meiliai pavadinkime.

Didelė ir maža sofa (sofa)

Didelė spinta ir maža (spinta)

Didelis stalas ir mažas (lentelė)

Didelė lova ir maža (lovytė)

Didelė taburetė ir maža (taburetė)

6. Pirštų gimnastika "Daug baldai bute»

Vienas, du, trys, keturi – daug baldai bute

(suspauskite ir sugniaužkite kumščius)

Marškinius pakabinsime spintoje (sulenk pirštą)

Ir į bufetą įdėsime puodelį (sulenk pirštą)

Kad jūsų kojos pailsėtų

Pasėdėkime ant kėdės kurį laiką (sulenk pirštą)

Ir kai mes kietai miegojome,

Gulėdamas ant lovos (sulenk pirštą)

Ir tada mes su katinu atsisėdome prie stalo (sulenk pirštą)

Jie kartu gėrė arbatą ir uogienę (ploti)

Daug baldai bute(ištieskite rankas į šonus)

7. Žaidimas "Kas papildomai"

Vaikai prieina prie stalų, ant kurių yra paveikslėlių rinkiniai, norėdami surasti ir pašalinti papildomą paveikslėlį.

8. Buto įranga Čeburaškai.

Vaikai dirba grupėse po tris. Kiekvienas grupė gavęs užduotį apstatyti žaislą įrengta virtuvė, svetainė, miegamasis Čeburaška. Tada kiekvienas grupė parodo Čeburaškai kambarį ir aprašo baldai.

Čeburaška dėkoja vaikams už pagalbą ir kviečia į įkurtuvių šventę.

Auklėtojas. Apie ką mes šiandien kalbėjome? Kodėl mums reikia

baldai? Į baldai mums tarnavo ilgai, kaip turėtume su ja elgtis? (rūpinkis).

Publikacijos šia tema:

Pastabos Klajokite projektuojant baldus iš dėžių, naudojant „Pasirinkimo ekraną“ vidurinėje grupėje tema: „Baldai“ Tikslas: Tikslai: Mokomasis:.

Mokomosios veiklos apie pažintinę veiklą ir kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka. Voropaeva Margarita Sergeevna. Tikslas: formuoti idėjas.

OD santrauka apie kalbos raidą vidurinėje grupėje tema „Pergalės diena“. Tikslas: skatinti patriotinių jausmų ugdymą ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Kalbos raidos pamoka tema „Pavasaris. Pavasario ženklai“. vidurinėje grupėje. Tikslas: Apibendrinti vaikų mintis apie pavasarį. Pateikite įžangą.

Baldai. Pamokos apie kalbos raidą korekcinės pedagoginės pagalbos 5-6 metų vaikams, sergantiems NVODD, santrauka. Programos užduotys: 1. Forma.

Edukacinių užsiėmimų, skirtų kalbėjimui vidurinėje grupėje, santrauka

Programos turinys:

Supažindinti vaikus su rusų liaudies pasaka „Katė, gaidys ir lapė“;

Išmokyti vaikus atidžiai klausytis pasakos ir atsakyti į klausimus apie jos turinį;

Toliau ugdyti vaikų emocinį teksto suvokimą;

Toliau ugdyti gebėjimą įminti mįsles;

Skatinti draugiškų santykių ir savitarpio pagalbos formavimąsi.

Užduotys integruotoms sritims:

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

Praktikuokite gebėjimą dramatizuoti trumpas pasakas. Skatinkite prisijungti prie žaidimo vaizdo. Ugdykite bendradarbiavimo įgūdžius, skatinkite draugystės ir komandinio darbo jausmą.

Kalbos raida

Formuokite dialoginę kalbą. Toliau tobulinti artikuliacinį aparatą, dirbti su dikcija, tobulinti aiškų žodžių ir frazių tarimą, intonacinį kalbos išraiškingumą. Puoselėti kalbos kultūrą, turtinti ir plėsti vaikų žodyną.

Pažinimo raida, meninė ir estetinė raida

Toliau ugdyti domėjimąsi rusų liaudies pasakomis, rusų folkloru, prisidėti prie estetinės patirties kaupimo skaitant ir aptariant literatūros kūrinius.

Fizinis vystymasis

Tobulinkite stambiąją ir smulkiąją motoriką naudodami įvairias medžiagas.

Vystymosi aplinka:

Iliustracijos, miško, gamtos garsų įrašai, iškarpyti paveikslėliai

Preliminarus darbas:

Rusų liaudies pasakų pasakojimas;

Žiūrint į pasakų iliustracijas. Žiūri į knygas knygų kampelyje.

Mįslės apie gyvūnus.

Pieškite mėgstamus personažus iš pasakų

Žodyno darbas:

Katė, katė, katė-pilka gakta, katė-Kotofeichas; gaidys, gaidys, Petenka, auksinių šukių gaidys; lapė, lapė, lapė, lapė-Patrikeevna, apgavikas, mažoji lapės sesuo, gusli. Drąsus, malonus, kvailas, gudrus.

Pamokos eiga:

I dalis – įžanginė.

Vaikinai, šiandien norėjau su jumis leistis į kelionę. Bet pirmiausia noriu jūsų paklausti, ar jums patinka pasakos?

Vaikų atsakymai.

Ištraukos iš pasakų:

    „Senelis pasodino...

Ji užaugo didelė ir didelė...“ („Ropė“)

    „... Ant stogo atsisėdo lokys ir jį sutraiškė,

Visi gyvūnai vos spėjo iš jo iššokti...“ („Teremok“)

    „...Staiga prie jo priėjo lapė: „Labas, drauge! Kokia tu graži.“ Ir jis iškart pradėjo dainuoti jai dainą...“ („Kolobok“)

    „... Vilkas tai išgirdo, laukė, kol ožka išeis,

    „...Gydo mažus vaikus. Gydo paukščius ir gyvūnus. Jis žiūri pro akinius.

Geras daktaras... („Aibolit“)

„Obele, sakyk, kur žąsys atskrido? “ („Gulbės žąsys“)

II dalis – pagrindinė:

Puiku vaikinai, jūs žinote daug pasakų. Leidžiamės į kelionę pas pasakos herojus. Kad galėtume juos sutikti, mums reikės eiti miško taku, per upelį ir per kauburėlius per pelkę! (girdimi miško garsai, čiulba paukščiai, vaikai eina taku, šokinėja per juostą, šokinėja nuo lanko ant lanko ant 2 kojų ir sustoja prie trobelės).

Vaikinai, jūs ir aš išėjome į miško proskyną į trobelę. Ar norite sužinoti, kas gyvena šioje trobelėje?

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Jūs gerai žinote pasakas, bet norėdami sužinoti, kas gyvena trobelėje, pabandykite įminti mįsles!

Mįslių kūrimas:

    Dryžuotas paltas, ūsuotas snukis

Jis dažnai plauna veidą, bet nemoka naudotis vandeniu. (Katė)

    Jis trenks nosimi į žemę,

Jis plaks sparnu ir rėks.

Jis rėkia net mieguistas,

Neramus šaukėjas (gaidys)

    Raudona galva, gudrus apgavikas.

Pūkuota uodega yra grožis,

Kas tai... (Lapė)

Jūs, vaikinai, esate puikūs, įspėjote visas mįsles. Visi šie gyvūnai yra vienos įdomios rusų liaudies pasakos herojai, kurią dabar jums papasakosiu, ir ši pasaka vadinasi „Katė, gaidys ir lapė“. Pasakų skaitymas vaikams naudojant iliustracijas. Po skaitymo vyksta pokalbis pagal pasaką.

Koks yra pasakos pavadinimas?

Išvardink šios pasakos herojus?

Kur katė dingo anksti ryte?

Kuo katė nubaudė gaidį, kai šis išėjo į medžioklę?

Kaip lapė išviliojo gaidį?

Ką gaidys šaukė katinui, kai lapė jį pagriebė

Kodėl? (Jis bijojo lapės).

Kaip katė padėjo gaidžiui?

Kaip baigiasi pasaka?

Kūno kultūros minutė:

Ryte lapė pabudo

Ištiesiau dešinę leteną

Ištiesiau kairę leteną

Švelniai nusišypsojo saulei

Suspaudžiau visus pirštus į kumštį,

Ir tada ji juos visus atlaisvino.

Pradėjau šluostyti save letena

Rankos, kojos ir šonai

Koks grožis!

Vaikinai, katė ir gaidys atnešė jums dovanų ir juokingų paveikslėlių.

O apgaulė lapė mostelėjo uodega ir visus sumaišė.

Dar turiu paveiksliukų, reikia pagal raštą rinkti ir atspėti, kas juose pavaizduotas.

Didaktinis žaidimas:„Surinkite paveikslėlį pagal modelį“

III dalis – finalas:

Vaikinai, pasakykite man, kokią rusų liaudies pasaką šiandien sutikote?

Ko ši pasaka jus moko?

Kad nesaugu išeiti iš namų su nepažįstamais žmonėmis, svetimais. Tai taip pat mus moko būti draugais, kaip katė ir gaidys.

kas tau patiko labiausiai?

Ka tu atsimeni?

Puiku vaikinai, jie labai atidžiai klausėsi istorijos ir atsakė į visus klausimus. Jūs buvote kaip tikri menininkai. Kitą kartą pasakyk ir pats parodyk šią pasaką. O dabar grįšime iš pasakos atgal į savo grupę ir paimsime žaidimą su iškirptais paveikslėliais, kad galėtume vėl žaisti grupėje!

Miške, mažoje trobelėje, gyveno katė ir gaidys. Katė atsikėlė anksti ryte ir išėjo į medžioklę, o gaidys Petya liko saugoti namus. Katė išeis į medžioklę, o gaidys viską sutvarkys trobelėje, iššluos grindis, užšoks ant ešerio, dainuos dainas ir lauks katino.

Kartą bėgo lapė, išgirdo gaidį dainuojantį ir norėjo paragauti gaidžio mėsos. Ji atsisėdo po langu ir dainavo:

Gaidys, gaidys,

auksinės šukos,

Pažiūrėk pro langą -

Aš tau duosiu žirnių.

Gaidys pažiūrėjo į lauką, o ji – draskymas – sugriebė jį ir nešė.

Gaidys išsigando ir sušuko:

Katė nebuvo toli, išgirdo, kiek galėdamas bėgo paskui lapę, paėmė gaidį ir parnešė namo.

Kitą dieną katė ruošiasi medžioti ir sako gaidžiui:

Žiūrėk, Petya, nežiūrėk pro langą, neklausyk lapės, kitaip ji tave nuneš, suės ir nepaliks jokių kaulų.

Katė išėjo, o gaidys Petja trobelėje viską sutvarkė, grindis švariai nušlavė, užšoko ant laktos - sėdi, dainuoja dainas, laukia katės.

Ir lapė čia pat. Ji vėl atsisėdo po langu ir dainavo:

Gaidys, gaidys,

auksinės šukos,

Pažiūrėk pro langą -

Aš tau duosiu žirnių.

Gaidys klauso ir nežiūri. Lapė pro langą išmetė saują žirnių. Gaidys nuskabė žirnius, bet nežiūri pro langą. Lisa sako:

Kas yra, Petya, kaip tu išdidi? Pažiūrėkite, kiek aš turiu žirnių, kur juos dėti?

Petja pažvelgė į lauką, o lapė - subraižyta - sugriebė jį ir nunešė. Gaidys išsigando ir sušuko:

Lapė neša mane už tamsių miškų, už aukštų kalnų! Brolis katinas, padėk man!

Nors katė buvo toli, gaidys tai išgirdo. Persekiojau lapę kaip galėdamas, pasivijau, paėmiau gaidį ir parsivežiau namo.

Trečią dieną katė ruošiasi medžioti ir sako:

Žiūrėk, Petya, aš šiandien eisiu toli medžioti, o jei tu rėksi, manęs neišgirs. Neklausyk lapės, nežiūrėk pro langą, kitaip ji tave suės ir nepaliks tavo kaulų.

Katė išėjo į medžioklę, o Gaidys Petya sutvarkė trobelėje viską, iššlavė grindis, užšoko ant ešerio ir sėdėjo, dainuodama dainas, laukdama katės.

Ir lapė vėl čia pat. Sėdi po langu, dainuoja dainą. Tačiau Gaidys Petya nežiūri. Lisa sako:

O, Gaidys Petya, ką aš noriu tau pasakyti! Todėl ir skubėjau. Bėgau keliu ir pamačiau: važiuoja vyrai, veža soras; Vienas maišas buvo plonas, visos soros išmėtytos pakeliui ir nebuvo kam jos pasiimti. Matai pro langą, žiūrėk.

Gaidys tuo patikėjo, pažiūrėjo, o ji sugriebė jį ir nunešė. Kad ir kaip gaidys verkdavo, kad ir kaip rėktų, katė jo negirdėjo, o lapė parsivežė gaidį į savo namus.

Katė grįžta namo, bet gaidžio nėra. Katinas sielojosi ir sielojosi – nebuvo ką veikti. Turime eiti padėti savo draugui – tikriausiai lapė jį nutempė.

Pirmiausia katė nuėjo į turgų, nusipirko batus, mėlyną kaftaną, kepurę su plunksna ir muzika – arfą. Jis tapo tikru muzikantu.

Katė vaikšto per mišką, groja žąsų oda ir dainuoja:

Triukšmas, triukšmas, žąsies oda,

Auksinės stygos,

Triukšmas, triukšmas, žąsies oda,

Auksinės stygos.

Gyvūnai miške stebisi – iš kur toks muzikantas? O katė vaikšto, dainuoja ir vis ieško lapės namų.

Ir pamatė trobelę, pažiūrėjo pro langą, o ten lapė kūrena krosnį. Taigi katė atsistojo verandoje, trenkė į virveles ir dainavo:

Triukšmas, triukšmas, žąsies oda,

Auksinės stygos.

Ar lapė namuose?

Išeik, lapė!

Lapė girdi, kaip ją kažkas šaukia, bet nėra kada išeiti pasižiūrėti – kepa blynus. Ji siunčia savo dukrą Chuchelką:

Eik, kaliausė, pažiūrėk, kas mane ten skambina.

Iškamša išlindo, katė jai partrenkė gaktą ir nugarą dėžėje. Ir vėl groja ir dainuoja:

Triukšmas, triukšmas, žąsies oda,

Auksinės stygos.

Ar lapė namuose?

Išeik, lapė!

Lapė girdi, kad kažkas jį šaukia, bet jis negali atsitraukti nuo viryklės - blynai sudegs. Siunčia kitą dukrą - Podchuchelka:

Eik, Podčučelka, pažiūrėk, kas mane ten kviečia.

Maža mergaitė išėjo, o katė partrenkė ją į gaktą ir į dėžę už nugaros, o jis pats vėl dainavo:

Triukšmas, triukšmas, žąsies oda,

Auksinės stygos.

Ar lapė namuose?

Išeik, lapė!

Pati lapė negali išeiti nuo krosnies ir nėra kam siųsti – lieka tik vienas gaidys. Ji ketino jį sugnybti ir kepti. O lapė sako gaidžiui:

Eik, Petya, pažiūrėk, kas mane ten skambina, ir greičiau grįžk!

Gaidys Petya iššoko į prieangį, o katė metė dėžę, pagriebė gaidį ir kuo greičiau puolė namo.

Nuo to laiko katė ir gaidys vėl gyveno kartu, o lapė daugiau jiems nepasirodo.

ECD kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Miško sklypas“

Darbo aprašymas: Tiesioginių edukacinių užsiėmimų vidurinės grupės vaikams „Miško sklypas“ suvestinė. Medžiaga bus naudinga priešmokyklinių grupių mokytojams. Tai edukacinės pamokos 4–5 metų ikimokyklinukams santrauka, skirta apibendrinti ir įtvirtinti temą „Laukiniai gyvūnai“.
Tikslas: Plėsti ikimokyklinukų žodyną ir įtvirtinti žinias apie laukinių gyvūnų pavadinimus.
Užduotys:
1. Laukinių gyvūnų ir jų jauniklių, kūno dalių, būstų vardų įtvirtinimas kalboje.
2. Mąstymo ugdymas remiantis aprašomomis mįslėmis.
3. Įtvirtinti gebėjimą kurti istoriją naudojant mnemonines lenteles.
4. Pirštų smulkiosios motorikos ugdymas.
Švietimo sričių integracija:„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“, „Socializacija“, „Grožinės literatūros skaitymas“.
Medžiagos darbui:
- siuntinys su spynomis, laiškas;
- atvirukai, vaizduojantys laukinių gyvūnų namus;
- didaktinis žaidimas: „Kieno uodega? “;
- objektų paveikslėliai, kuriuose vaizduojami laukiniai gyvūnai ir jų jaunikliai.
Preliminarus darbas: Pažintis su laukiniais gyvūnais pamokose apie pažintį su išoriniu pasauliu, per žaidimus lauke, gyvūnų judesių imitavimą. Atlikti pirštų mankštą, spėlioti ir sugalvoti mįsles. Pedagogas: Labas rytas, vaikinai. Šįryt mūsų grupei buvo atnešta siunta ir laiškas. Paskaitykime laišką.
Sveiki bičiuliai!
Siunčiame Jums siuntinį su dovanomis. Tačiau norint jį atidaryti ir sužinoti, kas tai yra, turite išlaikyti testus. Už kiekvieną išlaikytą testą gausite spynos raktą. Linkime sėkmės!

Pedagogas: Na, vaikinai, ar esate pasiruošę testui? (vaikų atsakymai)
Auklėtojas: Tam, kad išmoktume kalbėti gražiai ir taisyklingai, mums ir tau reikia sušildyti liežuvį.
1. „Šypsena“, „tvora“
Mūsų lūpos šypsojosi
Jie nuėjo tiesiai į mano ausis.
Jūs bandote „Ir-ir-ir“ pasakyti,
Parodyk man savo tvorą.

2. „Vamzdis“
Mūsų aplankyti atėjo dramblys,
Nuostabus vaikas
Pažiūrėkite į dramblio jauniklį
Patraukite lūpas snukiu.

3. „Šypsena“ / „Vamzdis“
Jei mūsų lūpos šypsosi,
Žiūrėk – pasirodo tvora.
Na, o jei kempinės yra siauras vamzdis,
Taigi, galime groti vamzdžiu.

4. „Žiūrėti“
Vienas po kito, vienas po kito
Rodyklės juda ratu.
Tu apsilaižai abi lūpas

Parodyk man, kaip juda rodyklės.

5. "Švytuoklė"
Mėtos juda laikrodyje:
Kairėje yra varnelė, o dešinėje - panašiai.
Tu gali tai padaryti:
Varnelė ir taip, varnelė ir taip?

6. "Sūpynės"
Smagiose sūpynėse
Tanya ir Nikita atsisėdo.
Sūpynės nusileido žemyn
Ir tada jie pakilo.
Tikriausiai kartu su paukščiais
Jie norėjo išskristi.

Pedagogas: Puiku, gerai atlikote apšilimą. Taigi, 1-as testas – mįslių spėjimas (jei atsakymas teisingas, rodomas gyvūno atvaizdas).
Kas tai per miško gyvūnas?
Atsistojo kaip kolona po pušimi?
Ir stovi tarp žolės -
Ausys didesnės už galvą.
Atsakymas: kiškis
Kam šalta rudenį?
Vaikščioti niūrus ir alkanas? (Vilkas)

Ši šlovinga raudonplaukė
Vešli uodega, baltas pilvas,
Labai baisus triukas
Suskaičiuoja viščiukus narve
Ir tai išgąsdins savininkus,
Jis akimirksniu pabėgs ir tiesiai į mišką.
Atsakymas (lapė)

Jis miega duobėje per ilgą žiemą,
Bet kai tik saulė pradeda šildyti,
Kelyje medaus ir aviečių
Išvyksta …
Atsakymas (Meška)

Vilkiu pūkuotą kailinį ir gyvenu miško tankmėje.
Seno ąžuolo įduboje graužiu riešutus.
Atsakymas (Voverė)

Puiku vaikinai. Visos mįslės buvo įmintos. Čia yra pirmasis spynos raktas. Pasakyk man, apie kokius gyvūnus mes užminėme mįsles? (vaikų atsakymai). Kodėl jie taip vadinami? (vaikų atsakymai). Tai va, miške gyvena laukiniai žvėrys, kiekvienas turi savo namus. Kitas testas vadinamas „Kas kur gyvena?

Ant stalų – kortelės su gyvūno ir namų nuotraukomis. Vaikų prašoma gyvūną ir jo namus sujungti linija. Atlikdamas užduotį, mokytojas užduoda susijusius klausimus:
Kur gyvena vilkas? (Geroje)
Kur gyvena voverė? (Tuove.)
Kur gyvena lapė? (Skylutėse.)
Kur gyvena kiškis? (Po krūmu.)

Pedagogas: Puiku, išlaikėme šį testą. Čia yra antrasis spynos raktas. Kitas mūsų testas vadinasi „Teisingai pavadinkite“.
Vaikas pasirenka paveikslėlį iš serijos „gyvūnai ir jų kūdikiai“ ir sako:
Lapė - lapė - mažoji lapė (lapės jaunikliai)
Vilkas - vilkas - vilko jauniklis (vilko jaunikliai)
Meška – meška – jauniklis (jaunikliai)
Kiškis - kiškis - mažas kiškis (kiškiai)
Voverė – voverė – voverės jauniklis (voveraitės kūdikis)

Auklėtojas: Šaunuolis. Ir už tai mes gauname kitą raktą. Dabar siūlau šiek tiek pailsėti. (fizinė minutė)
Išdykę gyvūnai.

Zuikis šokinėja per krūmus,
Per pelkę ir per kauburėlius.
Voverė šokinėja ant šakų
Grybas nešamas voveraitėms.
Vaikšto lokys su šleivakoja,
Jis turi kreivas letenas.
Nėra kelių, nėra takų
Dygliuotas ežiukas rieda. Jie šokinėja ant dviejų kojų, iš delnų daro „ausis“.

Jie šokinėja sulenktomis rankomis prieš krūtinę.

Jie blaškosi.

Judėkite pusiau pritūpę, darydami apvalias nugaras.

Pedagogas: Jūs ir aš pailsėjome, bet vis dar laukia išbandymas, pavadintas „Sukurk istoriją“.
Vaiko prašoma pasirinkti vieno gyvūno atvaizdą ir naudoti mnemoninę lentelę pasakojimui sukurti. Pasigirsta vaikų atsakymai.

Pedagogas: Kitas bandymas baigėsi, ir mes turime kitą raktą. Liko paskutinis testas „Kieno uodega?
Ant stalų yra gyvūnų be uodegų nuotraukos. Vaiko prašoma surasti norimą uodegą ir ją priklijuoti, kartu įvardijant, kieno tai uodega (lapė, vilkas, voverė, kiškis).
Pedagogas: Vaikinai, visi testai praėjo, pažiūrėsim kas pakuotės viduje (atdaro, ten skanėstas).
Pedagogas: Kaip manai, kas tau atsiuntė siuntinį? (vaikų atsakymai). Teisingai, miško gyventojai tau atsiuntė dovanų.
Vaikams dovanojami skanėstai.

Valstybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

81 bendrojo ugdymo tipo darželis, prioritetu įgyvendinant vaikų pažinimo ir kalbos raidos veiklas

Sankt Peterburgo Vyborgo rajonas

Santrauka: „Pamoka apie kalbos raidą vidurinėje grupėje“.

Atlikta: mokytojas

Petrova Viktorija Alekseevna

Sankt Peterburgas

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Valstybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

81 bendrojo ugdymo tipo darželis, prioritetu įgyvendinant vaikų pažinimo ir kalbos raidos veiklas

Sankt Peterburgo Vyborgo rajonas


Santrauka:

Užbaigė: mokytojas


Petrova Viktorija Alekseevna


Sankt Peterburgas

2017

Santrauka:

„Pamoka apie kalbos raidą vidurinėje grupėje“.

Vidurinės grupės vaikų kalbos ugdymo pamoka tema: „Kelionė į spalvotų pieštukų šalį“

Ugdymo sričių integravimas: pažinimo raida, kalbos raida, socialinė ir komunikacinė raida.

Naudojamos technologijos: sveikatos tausojimo, žaidimų, IRT.

Tikslai: ugdyti vaikų dialoginę ir monologinę kalbą, vesti juos į savarankišką mokytojo pradėtos pasakos tęsinį.

Užduotys.

Švietimas:įtvirtinti vaikų žinias apie supančią tikrovę, koreliuoti spalvas su daiktais. Išmokite taisyklingai vartoti būdvardžius kalboje ir sudaryti žodžius naudodami priesagas. Tęskite aiškų žodžių ir frazių tarimą. Toliau mokykitės rasti tam tikrą garsą žodžiuose. Praktikuokite gebėjimą skaidyti žodžius į dalis ir naudoti diagramas. Suprasti ir paaiškinti „garso“ ir „raidės“, balsių ir priebalsių, kietųjų ir minkštųjų sąvokas.

Vystymasis: psichinių procesų vystymas: dėmesys, atmintis, mąstymas. Skatinti nuoseklios kalbos, artikuliacinio aparato, foneminės klausos ugdymą.

Ugdomasis: ugdyti norą mokytis, užsispyrimą ir gebėjimą atlikti mokytojo užduotis.

GCD medžiaga:

A. Wengerio poema „Vaivorykštės spalvos“. Spalvoti pieštukai: raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo, violetinė. „Stebuklingas krepšys“ Scenos nuotraukos apie žiemą, pavasarį, vasarą ir rudenį. Įvairių spalvų spyruoklės kūno kultūrai. Užduočių knygelės kiekvienam vaikui. E. V. Kolesnikova „nuo žodžio iki garso“. Vidutinio dydžio guminis rutulys.

Tiesioginė edukacinė veikla:

Vaikai sėdi puslankiu ant kėdžių priešais magnetinę lentą.

Vaikinai, pažiūrėkite į mus supančias spalvas. Kodėl statybininkai, menininkai ir meistrai baldus, audinius ir žaislus dažo skirtingomis spalvomis? Ar tau patinka piešti? Kokios spalvos pieštukai yra tavo mėgstamiausi?

Mokytojas išdalina vaikams spalvotus pieštukus (nebūtina).

Žiūrėk, jūs tapote spalvingais pieštukais. Dabar kiekvienas iš jūsų papasakos apie save (kokia tai spalva, ką galite piešti šia spalva) O aš jums padėsiu ir skaitysiu eilėraščius.

RAUDONA.

Sode augo raudonieji ridikai

Netoliese yra pomidorai - raudoni vaikai,

Ant lango raudonos tulpės,

Raudoni obuoliai guli ant žemės.

(Po eilėraščio vaikas kalba apie raudoną pieštuką. Įsitikinkite, kad atsakymas yra pilnais sakiniais).

Oranžinė.

Oranžinė lapė

Visą naktį sapnuoju morkas,

Atrodo kaip lapės uodega -

Oranžinė taip pat.

Dabar „oranžinis pieštukas“ mums pasakys apie save.

GELTONA.

Geltona saulė žiūri į žemę,

Geltona saulėgrąža stebi saulę.

Ant šakų kabo geltonos kriaušės,

Nuo medžių skraido geltoni lapai.

Dabar „geltonas pieštukas“ pasakys apie save.

ŽALIAS.

Auginame: žalius svogūnus

Ir žali agurkai,

O už lango žalia pieva

O medis žalias.

Po žaliu stogu yra žalias namas,

Ir jame gyvena linksmas nykštukas,

Jis dėvi naujas žalias kelnes,

Kurie siuvami iš klevo lapų.

„Žalias pieštukas“ išeina ir kalba apie save.

MĖLYNA.

Sala mėlynoje jūroje

(kelias į salą ilgas),

Ir ant jo auga gėlė -

Mėlyna – mėlyna rugiagėlė.

„Mėlynas pieštukas“ kalba apie save.

VIOLETAS.

Violetinė violetinė pavargo gyventi miške,

Paimsiu ir nunešiu mamai per gimtadienį.

Ji gyvens su purpurine alyva

Ant stalo gražioje vazoje prie atviro lango.

„Purpurinis pieštukas“ taip pat kalba apie save.

Kodėl reikalingi pieštukai? Kaip turėtum su jais elgtis? Kur laikomi pieštukai? Tačiau spalvoti ne tik pieštukai, bet ir muzika. Kaip manote, kokia muzika gali būti „spalvota“? Dabar paimkime įvairiaspalves spyruokles ir parodykime savo spalvų šokį.

FIZINĖ MINUTĖ.

Fonograma „įvairių spalvų žaidimas“ su spyruoklėmis.

Dabar visi sustojame ratu ir žaisime žaidimą „Didelis – mažas“. Aš įvardinsiu didelį objektą, o tą, kuriam messiu kamuolį, taip pat

NAMAS - NAMAS, RUTULIS - KAMULIS, PAGALVĖ - PAGALVĖ, PLUNKSNA - PLUNKSNA, KĖDĖ - KĖDĖ, STALAS - STALAS, SOFA - SOFA, LANGAS - LANGAS, DURYS - DURYS, PALTAS - PALTAS, KNYGA - KNYGA, LAPAS - LAPAS.

Dabar pažiūrėkite į pieštukus ir papasakokite apie juos, kokie jie yra. (Ilgas, medinis, įvairiaspalvis, lygus, briaunotas, aštrus...) Visa tai matome ir jaučiame. O jeigu į nepermatomą maišelį įdėtume pieštukus, įkištume į jį ranką ir pabandytume kalbėti apie pieštuką? Ar galima nustatyti maišelyje gulinčio pieštuko spalvą?

Dabar pažiūrėkite į paveikslėlį (pavasaris) Pasakykite, kokios spalvos yra paveikslėlyje esantys objektai, kuris pieštukas čia piešė labiausiai.

Tas pats sakoma apie paveikslą apie vasarą, rudenį ir žiemą.

Puiku vaikinai. Dabar pažiūrėkite, ką turime ant savo stalų? Teisingai, tai mūsų sąsiuviniai. Tačiau prieš pradėdami juose dirbti, prisiminkime, kas yra „garsas“ (tai mes sakome ir girdime). O kas yra „laiškas“ (tai mes rašome ir matome). Kokius garsus vadiname balsėmis (kuriuos galima dainuoti ir ištraukti) Kokie garsai yra priebalsiai (negalime ištraukti ir mums padeda lūpos, dantys, ar liežuvis).

Darbas atliekamas Kolesnikovos darbo knygelėse.

Tema Nr. 25. „Garsai G - K. Tapybos objektai. Modeliavimas. Vaikiškų eilėraščių klausymas.

Puiku, šiandien puikiai padirbėjai. kas tau patiko labiausiai? Ir man labai patiko, koks buvote dėmesingas, kaip gerai atlikote visas užduotis. Štai dėžutės mano stebuklingame krepšyje. Įdomu, kas ten yra? Tai spalvoti pieštukai. Dabar jie yra jūsų ir galite su jais piešti ką tik norite.