Bendravimo užsiėmimai jaunesniems mokiniams. Pradinių ir vidurinių klasių mokinių „komunikacinio elgesio“ mokymai

Žaidimo mokymas „Draugystės link! » jaunesniems moksleiviams.

Tikslas: didinti klasės darną, ugdyti komandą kaip vientisą grupės darinį.

Treniruočių tikslai:

    Draugiško ir pasitikinčio požiūrio vienas į kitą formavimas;

    Idėjų apie visuotines žmogaus vertybes formavimas;

    Formuoti įgūdžius derinti savo veiksmus su kitais ir išmokti spręsti konfliktines situacijas;

    Mokymas bendradarbiauti ir gebėjimas kartu spręsti pavestas problemas;

    Emocinės empatijos klasės draugui ugdymas;

Visa tai padeda suartinti vaikus ir ugdyti „Mes“ jausmą vaikų kolektyve. Taip formuojasi pradinių klasių mokinių bendravimo įgūdžiai, o jų pagrindu dinamiškai vystosi grupinė sanglauda.

Mokymų metu 1-2 klasių mokiniams pritaikytos grupės sanglaudos pratybos, lauko žaidimai, konkursai ir kūrybinės užduotys (piešimas, aplikacija, koliažas). Užduočių skaičius ir pamokos trukmė priklauso nuo mokinių amžiaus. Pamoka trunka 1-1,5 val. Treniruotės vyksta vienai klasei suskirstant į 4 lygias komandas. Kiekvienai komandai parenkamas kapitonas.

Įranga:

    Muzikos centras, multimedijos įranga, nešiojamas kompiuteris.

    Užduočių kortelės.

    A3 lapai.

    Flomasteriai, žymekliai, pieštukai

    Žirklės, klijai.

    Spalvotas kartonas arba popierius.

    Žetonai

Santraukos turinys:

Žmogus ir šuo ėjo ilgu, laukiniu, varginančiu keliu. Jis vaikščiojo ir vaikščiojo pavargęs, šuo taip pat buvo pavargęs. Staiga priešais jį – oazė! Gražūs vartai, už tvoros - muzika, gėlės, upelio čiurlenimas, žodžiu, atsipalaidavimas.

"Kas tai yra?" - keliautojas paklausė vartų sargo.

„Čia yra dangus, tu jau mirei, o dabar gali įeiti ir tikrai atsipalaiduoti“.

– Ar ten yra vandens? – „Kiek nori: švarūs fontanai, vėsūs baseinai...“

– Ar duos tau ko nors valgyti?

- "Ko tik nori".

– Bet su savimi turiu šunį.

- Atsiprašau, pone, šunys čia negali būti palikti.

Ir keliautojas ėjo pro šalį.

Po kurio laiko kelias atvedė jį į fermą. Prie vartų taip pat buvo vartų sargas.

- Aš ištroškęs, - paklausė keliautojas. „Užeik, kieme yra šulinys“

– O kaip mano šuo? - „Prie šulinio pamatysite geriamąjį dubenį“. – O ką nors valgyti? -Galiu tave pavaišinti vakariene. – O kaip su šunimi? - „Bus kaulas“. – Kokia čia vieta?

– „Tai rojus“. "Kaip taip? Gretimų rūmų vartininkas man pasakė, kad ten yra dangus."

- Jis visą laiką meluoja. „Kaip tu, danguje, gali tai toleruoti?

– „Mums tai labai naudinga, tik tie, kurie neapleidžia savo draugų, pasiekia dangų.

Pasakyk man, ar turi draugų?

Ką reiškia būti draugais??

Kiek svarbių žodžių ką tik paminėjai?

Pasakyk man, ar galima išmokti draugystės?

O norėdami ko nors išmokti, ko pirmiausia turime išmokti? (taisyklės)

Šiandien mes stengsimės išmokti šias taisykles.

Pratimas „Komplimentas“.

Dalyviai išsirikiuoja į du ratus – vidinį ir išorinį, vienas priešais kitą.

Žmonių skaičius abiejuose ratuose yra toks pat. Priešais stovintys dalyviai sako vienas kitam komplimentus. Tada vadovo nurodymu juda vidinis ratas (pagal laikrodžio rodyklę), keičiasi partneriai. Procedūra kartojama tol, kol kiekvienas vidinio apskritimo narys susitiks su kiekvienu išorinio apskritimo nariu.

Ar jums patiko girdėti jums skirtus komplimentus? Ką buvo maloniau pasakyti ar sulaukti komplimento? Kaip dažnai gyvenime sulauki komplimentų?

Taisyklės:

Pasistenkite, kad draugas jaustųsi gerai jūsų kompanijoje.

Džiaukitės sėkme ir pergalėmis su draugu.

ŽAIDIMAS "Paukščių pulkai"

Pirmaujantis:„Dabar visi tampa mažu vienišu paukšteliu. Jūs, paukščiai, pradedate skraidyti pagal muziką. Tokiu atveju galimi lengvi susidūrimai vienas su kitu. Būk atsargus. Mano paliepimu, susiburkite į mažus pulkus, aš įvardinsiu jūsų kaimenės paukščių skaičių.

Praėjus kuriam laikui po pradžios, vedėjas pasako skaičių, pavyzdžiui, „penki“. Dalyviai sudaro penkių žmonių grupes. Tie, kurie nėra įtraukti į jokią pakuotę, pašalinami iš žaidimo. Tada kitas paukščių skaičius pulkuose ir pan., bet ne daugiau kaip 4-5 kartus. Dėl žaidimo grupė yra padalinta į du pogrupius: tuos, kurie iškrito, ir tuos, kurie liko svetainėje.

Analizė: Kodėl ne visi įstojo? Kuo skiriasi tie, kurie liko iš žaidimo?

Pratimas „Penki geri žodžiai“

Kiekvienas komandos narys nubrėžia delną ant kartono lapo ir centre užrašo savo vardą. Tada jis perduoda piešinį kaimynui dešinėje, o pats gauna piešinį iš kaimyno kairėje. Viename iš gauto ateivių piešinio „pirštų“ kiekvienas užrašo kokią nors patrauklią savybę, kurios norėtųsi palinkėti jo savininkui (pavyzdžiui, „tu malonus“, „tu linksmas“, „tu šmaikštus“, ir tt). Piešiniai sukasi ratu. Taigi, visi „pirštai“ yra užpildyti. Jei neturite pakankamai pirštų, galite užrašyti ant paties delno aplink dalyvio vardą. Pasibaigus pratimui, delnai grįžta savininkams ir jūs galite perskaityti, ko jums linkėjo jūsų bendražygiai, ir laikyti delną kaip suvenyrą(mūsų delnai virto linksmos saulės spinduliais)

Jei norime turėti draugų, turime turėti stiprią idėją ir labai jausti, ko reikia kitam žmogui. Žmonės skiriasi vienas nuo kito tautybe, įpročiais, apranga, bet jie gyvena kartu ir mes turime gerbti jaunus ir senus, sveikus ir ligonius, vargšus ir turtingus. Bet kuris žmogus nori būti mylimas ir gerbiamas, įvertintas ir suprastas, o labai dažnai mums tiesiog reikia išgirsti gerus žodžius ir linkėjimus iš aplinkinių žmonių. Iš tiesų, vaikinai, kiekvienas žmogus yra unikalus. Jis yra individas, žmogus su savo ypatybėmis. Jei visi būtume vienodi, gyvenimas pasaulyje būtų tiesiog neįdomus.

Ir dabar vėl kviečiu jus žaisti žaidimą.

Pratimas "Debesys"

MUZIKA

Debesys yra išdėstyti tam tikru atstumu vienas nuo kito, bet taip, kad būtų galima pereiti nuo vieno prie kito be pagalbos. Vaikai kviečiami pasivaikščioti debesimis. Tada debesis pašalinamas ir atstumas tampa didesnis, tada dar vienas ir taip toliau, kol atstumas tampa toks, kad jie negali pereiti be draugo pagalbos. Vaikai turi atspėti, kad jiems reikia padėti draugui, jei jie neatspėja, tada vadovas užsimena, kad norint įveikti sunkumus reikia susikibti rankomis.

Ar buvo sunku vaikščioti vienam, o kaip sekėsi, kai į pagalbą atėjo draugas?

Taisyklės:

Nekritikuokite.

Palaikymas sunkiais laikais

Pažiūrėkite, kiek mes atradome draugystės taisyklių

MUZIKA

Atminkite, kad draugystė užima ypatingą vietą kiekvieno žmogaus raidoje. Kai susidraugaujate, kartu įveikiate sunkumus, pašaipas ir nesusipratimus, iš tikrųjų kylate į kitą, naują vystymosi etapą.

Plakatas „Draugystė“.

Kaip atspindys vaikams pateikiami berniukų ir mergaičių siluetai, tačiau be veido atvaizdo. Jie užbaigia emocijas, kurias patiria pamokos pabaigoje. Tada sukuriamas bendras plakatas „Draugystė“.

Atidžiai pažiūrėkite į plakatą ir pavaizduotus veidus. Kokios emocijos jame vyrauja? Matote, kad draugystė suteikia teigiamų emocijų.

Atminkite, kad niekada nevėlu išmokti būti draugais!!!

Treniruotės jaunesniems moksleiviams

Tema „Saulė su spinduliais“

Tikslas: didinant vaiko savigarbą.

Užduotys:

1. Psichinio ir emocinio streso mažinimas.

2. Geresnio savęs supratimo ugdymas

3. Savigarbos didinimas ir savo tapatybės stiprinimas

Forma: mokymas
Įranga: kraštovaizdžio lapas, flomasteriai ar pieštukai.

Amžius: moksleiviai 7 - 9 m.

Renginio eiga:

Ugdymo psichologė: Vaikinai, norint užbaigti pratimą, mums reikės kraštovaizdžio lapo, flomasterių ar pieštukų.

Prašau nupiešti saulę spinduliais. (Piešiniui reikalavimų nėra, vaikas piešia saulę bet kurioje lapo vietoje ir ką tik mėgsta.)

Ugdymo psichologė: Dabar papasakok man apie savo saulę.

Saulė – kaip tai atrodo?

Ryški, geltona, raudona, gera, šilta, džiaugsminga...

Dabar įsivaizduokite, kad saulė esate jūs. Saulė turi tavo vardą.

Pasirašykite savo vardą saulėje. Saulė turi turėti spindulius. Jei jų mažai, tada dažykite iki 7-9 spindulių.

Mokiniai: išvardyti jų saulės dorybes.

Mokytojas-psichologas: - Išvardinote, kokia nuostabi saulė: šilta, šviesi, maloni... Pažymėkime kiekvieną saulės spindulį, įvardindami kai kurias nuostabias savo savybes. Koks tu esi?

Galite padėti sutrikusiems vaikams sakydami, pavyzdžiui:„Manau, kad tu esi malonus. Ir kas dar?"

Kiekviena jūsų ar jūsų vaiko įvardyta savybė yra paženklinta ant spindulėlio. Ugdymo psichologė: Vaikinai, mūsų užduotis yra stengtis, kad kiekvienas spindulys būtų pavadintas. Ir už tai leidžiu šiek tiek fantazuoti ir pasigirti.

Jūs neturėtumėte prieštarauti, net jei manote, kad ši savybė ar įprotis jiems nėra išsiugdę arba jų visiškai nėra. Taip galite išgirsti, ką vaikas laiko savo pasiekimais

Svarbiausia dirbti pozityviai, ir matai, kaip keičiasi vaikų nuotaika. Ir rezultatas netruks laukti.

Ugdymo psichologė: Vaikinai, pasakykite man, ar jums patiko mūsų pamoka?

Studentai pasidalinti savo įspūdžiais.

Ugdymo psichologė: O namuose panašią saulę galima nupiešti močiutei ar tėčiui, sesei ar mokytojai. Tegul tai būna gimtadienio dovana ar tiesiog maloni staigmena.

Tai baigia mūsų šios dienos pamoką. Ačiū visiems už aktyvų dalyvavimą jame. Iki kito karto.

Treniruotės moksleiviams

Tema „Klasė kiekvieno akimis“

Tikslas: suvienyti klasės komandą ir kurti efektyvią mokinių sąveiką. Palankaus psichologinio klimato kūrimas, tarpasmeninių santykių barjerų įveikimas, bendravimo įgūdžių ugdymas.

Užduotys:

    Palankaus psichologinio klimato kūrimas;

    Tarpasmeninių santykių barjerų įveikimas, bendravimo įgūdžių ugdymas;

    Ugdyti gebėjimą adekvačiai reikšti savo jausmus ir suprasti kitų žmonių jausmų išraiškas;

    Komandos formavimas, tarpusavio pasitikėjimo kūrimas.

Amžius: moksleiviai 11 - 14 metų.

Dalyvių sąrašas: 10-12 žmonių.

Įranga: rašikliai, vardų lapai, žymekliai, pristatymas klasei.

Darbinis režimas: 45 minutes

Aktualumas: Neįmanoma atlikti visų darbų karts nuo karto vis tiek tenka kreiptis į kito žmogaus pagalbą. Glaudžiame kolektyve savitarpio pagalba yra raktas į sėkmę be paramos, bus pasiektas tik mažas kiekvieno užsibrėžtas tikslas, tačiau komandos tikslas išliks nuliniame lygyje.

Treniruočių struktūra:

    Pasisveikinimas – 4 min

    Tikslas, užduotys – 3 min

    Apšilimas – 2 min

    Pagrindinė dalis – 40 min

    Apmąstymas – 5 minutės

    Org. pabaiga – 3 min

Treniruotės eiga:

    Apšilimas – nardymas – 2 min

    Pratimas „Mūsų klasės nuotrauka“ – 7 min

    Pratimas „Jei paukštis, tai kuris“ – 10 min

    Pratimas „Skaičiavimas iki dešimties“ – 10 min

    Pratimas „Karšta kėdė“ – 10 min

    Pratimas „Mano bendravimo problema“ – 7 min

    Pratimas „Mano portretas saulėje“ - 5 minutės

    Org.end. - 5 minutės.

Struktūra: studentai užima vietas ratu, kai visi nurimo ir pasiruošę klausytis, prasideda mokymas.

Pamokos eiga

1. Pasisveikinimas (2 min.).

Tikslas: Ryšio su vaikais užmezgimas.

Vedėjas prisistato ir pasakoja apie mokymų tikslus.
Instrukcijos:

Mūsų laukia daug bendrų darbų, todėl turime pažinti vieni kitus ir įsiminti vienas kito vardus. Mokymuose mums suteikiama nuostabi, dažniausiai realiame gyvenime nepasiekiama galimybė, išsirinkti sau vardą. Juk dažnai taip nutinka: kažkam nelabai patinka tėvų duotas vardas; kažkas nepatenkintas kitiems pažįstama kreipimosi forma - tarkime, visi aplink merginą vadina Lenka, bet ji nori, kad į ją būtų kreipiamasi „Lenočka“ ar „Lenulya“ arba ypač neįprastai ir meiliai, kaip į ją kreipėsi mama vaikystė. Ir kažkas slapta svajoja apie gražų vardą, kurį nešioja jo stabas. Turite trisdešimt sekundžių pagalvoti, išsirinkite sau žaidimo pavadinimą ir užsirašykite jį savo ženklelyje. Visi kiti grupės nariai – ir vedėjai – kreipsis į jus tik šiuo vardu viso mokymo metu.

Dabar prisistatykime vieni kitiems. Darykime taip: visi savo ruožtu užsideda ženkliuką, tada prisistato ir pasako, su kokia nuotaika atėjo į pamoką ir ko iš jos tikisi.

Vedėjas prisistato ir pasakoja apie grupinio darbo taisykles.

Darbo grupėje taisyklės.

Laikas: 2 minutės.

Ištekliai: vatmano popierius su jau parašytomis taisyklėmis.
Vedėjas nustato tam tikras darbo grupėje taisykles, kurios būtinos, kad visi dalyviai jaustųsi patogiai ir saugiai. Taisyklės surašomos ant vatmano popieriaus lapo ir, grupei pritarus, tvirtinamos matomoje vietoje.
Taisyklių sąrašas:(Kiekvieną taisyklių punktą paaiškina vedėjas.)
1. Klausykite vienas kito.
2. Nepertraukite garsiakalbio.
3. Gerbkite vienas kito nuomonę.
4. Aš esu pareiškimas.
5. Neteisiami sprendimai.
6.Veikla
7. „STOP“ taisyklė
8. Konfidencialumas.

2. Apšilimas – nardymas

Laikas: 2 minutės.
Tikslas: Nudžiuginkite ir pasiruoškite tolesniems pratimams , emocinio fono išlyginimas, grupės narių sujungimas į vieną komandą galutiniam darbo rezultatui pasiekti.

Pamokos pradžioje norėčiau žinoti:

    Kas šiuo metu geros nuotaikos, suplokite rankomis;

    Sukeisti vietomis tiems, kurie klasėje turi draugų;

    Pasikeiskite vietomis pasitikinčiais;

    Ploskite rankomis tiems, kurie gerai pažįsta savo klasės draugus;

    Tramdyti tuos, kurie sutinka su patarle: „Vienas lauke nėra karys“;

    Linktelėkite galvomis, jei žinote, ką šiandien veiksime klasėje.

3. Pagrindinė dalis.

Įžanginė kalba, temos apibrėžimas, mokymų tikslai (3 min.).

Šiandien aš vesu jums mokymą apie vienybę. Šioje pamokoje kalbėsime apie jūsų klasę, apie santykius vienas su kitu.

Mūsų mokymų tikslas– tai komandos vienybė ir efektyvios tarpusavio sąveikos kūrimas.

Sanglauda – tai galimybė komandai tapti vienu vienetu, siekiant konkrečių tikslų ir uždavinių. Juk kaip gera, kai draugas tave supranta ir palaiko, išgirsti ir padėti, kai reikia šios pagalbos, ir suprasti vienas kitą net be žodžių. Glaudus kolektyvas pasiekia daug viršūnių ir pergalių.

Pratimas „Mano portretas saulės spinduliuose“ Tikslas: skatinti savęs atradimo procesų gilinimąsi, išmokyti atrasti savyje pagrindines individualias savybes, nustatyti savo asmenines savybes. Pratimo eiga: kiekvienam mokiniui duodamas popieriaus lapas. Lapo centre apskritime parašyta „Aš galiu! Mokiniai turėtų nupiešti saulės spindulius, prie kurių jie užrašytų, ką jie gali padaryti dėl kito savo klasėje. Tada visus užrašus perskaito klasės dalyviai. Apibendrindamas darbą, – pabrėžiame, kad daugelis teigiamų mokinių savybių tapo klijais, kurie daro klasę darnesnę.

Pratimas: „Mano problema yra bendravimas“

Laikas: 15-20 min.

Visi dalyviai ant atskirų popieriaus lapų surašo trumpą atsakymą į klausimą: „Kokia mano pagrindinė problema bendraujant?mokykloje, klasėje)?» Lapai nepasirašyti. Lakštai suvyniojami ir dedami į bendrą krūvą. Tada kiekvienas studentas atsitiktinai paima bet kurį popieriaus lapą, perskaito jį ir bando rasti techniką, kurią taikydamas galėtų išeiti iš šios problemos. Grupė išklauso jo pasiūlymą ir įvertina, ar aktuali problema yra teisingai suprasta ir ar siūloma technika iš tikrųjų prisideda prie jos sprendimo. Leidžiami teiginiai, kurie kritikuoja, patikslina ar išplečia atsakymą.

Pratimas „Skaičiavimas iki dešimties“ Tikslas: jausti vienas kitą, suprasti be žodžių ar mimikos. Pratimo eiga: „Dabar, gavus „starto“ signalą, užmerksite akis, nuleiskite nosį žemyn ir pamėginsite skaičiuoti nuo vieno iki dešimties. Tačiau gudrybė ta, kad skaičiuosite kartu. Kažkas pasakys „vienas“, kitas sakys „du“, trečias sakys „trys“ ir tt +. Tačiau žaidime galioja viena taisyklė: žodį gali ištarti tik vienas žmogus. Jei du balsai sako „keturi“, skaičiavimas prasideda iš naujo. Stenkitės suprasti vienas kitą be žodžių. Diskusija:

    Kaip jautėtės?

    Jei nepavyko, tai kodėl?

Pratimas „Karšta kėdė“

Laikas: 10 min .

Tikslas:

Instrukcijos: Apskritimo centre pastatoma kėdė, ant kurios pakviečiamas vienas iš mokymų dalyvių. Kai pirmasis savanoris randamas ir atsisėda, vadovas pakviečia likusius grupės narius išsakyti savo įspūdžius ir nuomonę apie šį asmenį, pasikalbėti apie jo teigiamas ar neigiamas savybes.

Diskusija: Pirmasis dalyvis pasakoja, kaip išdrįso būti pirmasis? Visi dalijasi: lengva ar sunku tai padaryti? Kaip sunku ar lengva buvo kalbėti apie žmogų?

Pratimas „Jei paukštis, tai kuris“

Laikas. 10-15 minučių.

Instrukcijos.„Dabar kai kuriems iš jūsų suteikiama galimybė praktikuoti stebėjimą, o kas laukia kitų, kol kas liks paslaptyje. Kas nori būti vedėju? Suradęs lyderį, treneris paprašo jo atsistoti ir nusisukti nuo grupės. Galite paprašyti jo išeiti iš kambario. Grupei pateikiama tokia užduotis: „Palinkėkite vienam žaidėjui. Tačiau, kad vedėjas nesuprastų, kam norisi palinkėti (jei jis šalia). Naudokite gestus“.

Procedūra. Toliau treneris paprašo vedėjo atspėti, ką grupė atspėjo. Tačiau klausimai gali būti pateikiami tik ypatingo pobūdžio, lyginant paslėptą dalyvį su įvairių rūšių gyvūnais, augalais, žuvimis, paukščiais ir kt. Tokiu atveju vedėjas gali užduoti ne daugiau kaip 3 klausimus. Klausimai gali būti skirti įvairioms asociacijoms. Klausimai išdėstyti taip: jei gėlė, tai kuri? Jei tai paukštis, koks? Dėl kiekvieno klausimo vedėjas prašo pranešti apie konkrečią asociaciją, kuri kyla kiekvienam grupės nariui. Žaidėjui atspėjus arba paaiškėjus (kai vadovas negali atspėti), treneris kviečia grupę tęsti. Jei susidomėjimas grupe išlieka, galima įveikti tris ratus.

Pratimas: „Mūsų klasės nuotrauka“

Kiekvienas dalyvis gauna tuščią popieriaus lapą. Mokinių užduotis – nupiešti šypsenėlę su ta emocine būsena, kuri dažniausiai būna jų klasėje. Tada visi piešiniai sukabinami ant lentos, suformuojant grupinę klasės nuotrauką.

Procedūra „Ačiū už malonią veiklą“

Prašome atsistoti į bendrą ratą. Norėčiau pakviesti jus dalyvauti nedidelėje ceremonijoje, kuri padės mums išreikšti draugystės ir dėkingumo jausmus vieni kitiems. Žaidimas vyksta taip: vienas iš jūsų stovi centre, kitas prieina prie jo, paspaudžia ranką ir sako: „Ačiū už malonią veiklą! Abu lieka centre, vis dar susikibę rankomis. Tada prieina trečias dalyvis, paima už laisvos rankos pirmą arba antrą, paspaudžia ir sako: „Ačiū už malonią veiklą! Taigi grupė apskritimo centre nuolat didėja. Visi laikosi vienas kito už rankų. Kai paskutinis asmuo prisijungs prie jūsų grupės, uždarykite ratą ir užbaigite ceremoniją tyliu, tvirtu, tris kartus rankos paspaudimu.

Org. pabaiga: Labai ačiū, kad atėjote į šią pamoką, tikimės, kad ji nepraeis be pėdsakų jūsų gyvenime, tikimės, kad kažkas jums bus naudinga ir jūs apie kažką pagalvojote ir dirbsite šia linkme. Viso gero. Atspindys:

    Kokius jausmus patyrėte?

    Ką naujo sužinojote apie save ir grupę?

    ko išmokai?

    Kuo tai bus naudinga ateityje?

    Kas buvo svarbu?

    Apie ką galvoji?

    Kas tau nutiko?

    Ką reikia plėtoti ateičiai?

Pasitikėjimo savimi lavinimas

jaunesniems studentams

3-4 klasės.

Parengta:

Psichologas mokykloje Nr

L.V. Įdėjimas į eterį

Aktobė 2014 m

Mokymų tikslas:

Užduotys:

    Suburkite komandą

Dalyvių sąrašas: 8 žmonės

Darbinis režimas: 35-40 minučių

Renginio planas:

    Įžanginė dalis:

    • pratimas „Kamuolis“.

      Pratimas „Kalbėti taisykles“

    Sveikinimo ritualas:

    • pratimas „Vardas + pirmosios vardo raidės kokybė“.

    Pagrindinė dalis:

    • pratimas „Išmok naujų dalykų“;

      pratimas „Kolobok“;

      pratimas „Kvėpavimo gimnastika“;

    Paskutinė dalis:

    • pratimas „Odė apie save“;

      Pratimas „Grįžtamasis ryšys“.

    Atsisveikinimo ritualas:

    • pratimas „Ačiū...“

      Pratimas „laimėjimų paroda“

KLASĖS PAŽANGA

I. Įvadinė dalis

Visi užima savo vietas ratu.

Sveiki! Šiandien surengsime treniruotę, kuri padės pasitikėti savimi.

Mūsų mokymų tikslas – pažinti save, pagerinti požiūrį į kitus, išmokti mylėti save!

1. Pratimas „Kamuolis“ (2 min.)

Tikslas: įtraukti visus dalyvius į darbą. Grupės tono didinimas. Medžiagos: balionas.

Instrukcijos: visi dalyviai sustoja ratu.

Psichologas:

„Šiandien pamoką pradėsime žaidimu su balionu. Siūlau pradėti (pranešėjas rankose laiko balioną.)

Dabar apleisime jį ratu, tačiau su viena sąlyga: tai galite padaryti naudodami tik alkūnes (suspaudę kamuolį alkūnėmis), negalite padėti rankomis.

Taigi, pradėkime...

Psichologas: Mes nelabai atsipalaidavome... tęskime pamoką

2. Kalbėkite apie taisykles (3 min.)

Psichologas:

– Sugalvokime darbo grupėje taisykles

    Nešaukite!

    Mokėti klausytis!

    Netrukdykite vienas kitam!

    Būti aktyviam!

    Atidžiai klausykite mokytojo!

    Jokių trukdžių!

    Būti mandagiam!

3. „Susipažinimas“ (3-5 min.)

Psichologas:

„Vaikinai, dabar mes susipažinsime.

Norėdami tai padaryti, aš perduosiu jums kamuolį, o jūs atpažinsite save. Nurodykite savo vardą ir charakterio bruožus, pradedant pirmąja vardo raide.

Pavyzdžiui: Liudmila-Laskovaya

II. PAGRINDINĖ DALIS

    „Išmok kažko naujo“ (5-7 min.)

A) Sakykite, kaip įsivaizduojate savimi pasitikintį žmogų?

"Aš manau …."

" Aš manau…"

Diskusija…

B) „Baik sakinį...“

- Kas trukdo pasitikėti savimi?

Diskusija….

2. Pratimas „Įsisavinimas“ (5-7 min.)

PSICHOLOGAS: Siūlau pažaisti su trumpa rusų liaudies pasakos „Kolobok“ ištrauka, perdarydamas ją taip, kad Jūsų meduolių žmogelis pirmoje grupėje nebuvo tikras; antrasis – pasitikintis.

Klausimai diskusijoms.

Kaip jaučiasi kiti pasakų herojai, sutikę „kitokių kolobokų“ – skirtingo elgesio?
- kurį Koloboką (pasitikintą, nepasitikintį) lapė gali greitai „suvalgyti“?

Kuris jai pasirodys ypač „skanus“?

O kuris iš jų gali saugiai tęsti kelionę toliau?

Psichologė sako, vaikinai, žingsnis pasitikėjimo link visada yra mažas žingsnelis sėkmės link!

    Kvėpavimo pratimas

(Sveikatos tausojimo technologija)

PSICHOLOGAS:

Ar žinote, kad senovės kinų traktatuose apie sveikatą buvo sakoma, kad kiekvienas garsas turi prasmę. Garsas „ch“ sumažina nerimą ir rūpesčius. Garsas „aš“ skatina viso organizmo darbą.

Įkvėpkite per nosį ir iškvėpdami ištarkite garsus „ch“ ir „ya“. Pratimą kartojame kelis kartus.

Dabar jūs tapote labiau pasitikintys savimi! Tikėkite sėkme!

III DARBO SANTRAUKA

1. Pratimas „Odė apie save“ (3 min.)

Tikslas: didinti savigarbą ir pasitikėjimą savimi

PSICHOLOGAS:

Pažiūrėk į save veidrodyje. Pagirkite save! Linkiu sau sėkmės, sveikatos, sėkmės versle ir darbe.

2. Užbaigimas.

Atsiliepimo pratimas (5 min.)

Tikslas: emocinis atspindys. Mokymų rezultatų apibendrinimas.

Laikas: (3-5 minutės)

Medžiagos: Nereikalaujama.

PSICHOLOGAS:

„Mūsų pamoka eina į pabaigą. Apibendrinkime. Kiekvienas iš jūsų gali išreikšti savo jausmus, ką jis pasiekė per mūsų bendrą darbą, ką suprato ir ką gali dėl to padaryti.

Klausimų analizė visam mokymui (5 min.)

    Ar pasikeitė jūsų įvaizdis apie save?

    Kokių naujų dalykų apie save sužinojote?

    Kokias išvadas padarėte patys?

Pratybos „Pasiekimų paroda“

Grupė suskirstyta į komandas po 4 žmones. Kiekviena komanda yra įmonė, kuri gamina vertingas žmogiškąsias savybes.

Komandoms suteikiama laiko aptarti, kokias savybes gamina jų įmonė. Po to jūs nuspręsite, kurios vertingos savybės gali būti pristatytos laimėjimų parodoje. Tada kiekviena komanda užrašo svarbią savybę. Kiekviena komanda pasakoja, kokias savybes ji atstovauja savo paviljone

„Gerumas ramus pyktis, bendravimas drovumas protingas“

Atspindys. Parodos rezultatai aptariami.

Dėkojame už aktyvų dalyvavimą pamokoje.

Viso gero! Iki pasimatymo!

    Nešaukite!

    Mokėti klausytis!

    Netrukdykite vienas kitam!

    Būti aktyviam!

    Atidžiai klausykite mokytojo!

    Jokių trukdžių!

    Būti mandagiam!

    Skambinkite vieni kitiems vardu!

Psichologinė mokymų analizė:

Tema:"Pasitikėjimas savimi"

Dalyviai:

    Aleksandra Musaeva

    Jakubovičius Ruslanas

    Vince Jekaterina

    Kozhakhmetova Aruzhan

    Nikoforjanas Anatolija

    Leuh Meilė

    Samsenova Ayana

    Sadykovas Tamerlanas

Pamokos tikslas: Mokyti pasitikinčio elgesio įgūdžių, sukurti gerą psichologinį klimatą bendradarbiaujant ir savitarpio pagalba.

Užduotys:

    Gyvenkite džiaugsmingai ir šviesiai, kad jūsų svajonės išsipildytų.

    Skatinkite žinias apie savo teigiamas ir neigiamas savybes

    Suburkite komandą

    Atleiskite įtampą ir nerimą

Testavimo metu buvo atsižvelgta į kiekvieno vaiko amžiaus ypatybes, pomėgius, buvo išklausyta vaikų pasiūlymų. Pasiruošimo ir mokymų metu studentai aktyviai dalyvavo ir dalyvavo tiesiogiai. Vedama pamoka prisidėjo prie mokinių pažintinių interesų ugdymo, buvo socialiai orientuota, efektyviai panaudotos žaidimo formos. Pamokos metu vaikai mokėsi atrasti pasitikėjimo ir pasitikinčio elgesio situacijose bruožus, įveikti drovumą.

Vedant pamoką buvo atsižvelgta į tarpasmeninius santykius klasėje, buvo vedami grupiniai užsiėmimai, siekiant padidinti organizacinį ir psichologinį vienybę. Santykiai tarp vaikinų buvo pasitikintys ir draugiški. Nuotaika pamokos metu buvo džiugi ir pakili.

Apskritai sesija buvo sėkminga ir mums pavyko pašalinti kai kurias netikrumo kliūtis. Vaikinai atidžiai išklausė vienas kito nuomonę ir išsakė save. Elgėsi užtikrinčiau.

Mokymų tikslas buvo pasiektas. Mokymų metu neapibrėžtumas ir drovumas sumažėjo tiek grupėje, tiek kiekvienam dalyviui atskirai. Atsiliepimai apie mokymus buvo teigiami.

Jaunesniųjų klasių mokinių bendravimo įgūdžių ugdymo mokymai

Pratimas: Sugedęs telefonas
Tikslas: supažindinti su bendravimo technikomis; pagrindinių bendravimo įgūdžių ugdymas.
Pratimo eiga: Vaikai stovi grandinėje. Psichologas stovi grandinės gale. Taigi visi vaikai jam atsigręžę. Bakstelėdamas per petį, jis kviečia priešais stovintį vaiką atsisukti į save. Tada jis gestais parodo objektą (rutulį, varpelį, gėlę ir pan.). Pirmasis dalyvis atsisuka veidu į antrąjį ir taip pat bakstelėdamas per petį prašo jo apsisukti ir parodo daiktą, antrasis perduoda jį trečiam, trečias – ketvirtam ir tt Paskutinis dalyvis parodo objektą.
Sąlygos: viskas daroma tyliai, naudojami tik gestai, galima tik prašyti pakartoti, dalyviai neturėtų apsisukti, kol ankstesnis dalyvis nepabarsteli jiems per petį.

Pratimas: perduokite jį kam nors kitam...

Pratimo eiga. Vaikai susėda ratu, o kiekvienas savo ruožtu be žodžių perduoda savo kaimynui įsivaizduojamą daiktą. Kaimynas turi atitinkamai „paimti“ ir pavadinti. Tada jis pasiūlo kitą, savo objektą, kitam apskritime. Pratimas kartojamas tol, kol visi dalyvauja.
Diskusija:
– Lengva ar sunku buvo perteikti daiktą?
– Kam tai lengva?
– Kokie buvo sunkumai?
– Lengva ar sunku buvo atspėti objektą?
- Kam buvo lengva?
– Kokie buvo sunkumai?

Pratimas „Perduok skrybėlę“

Visi dalyviai sustoja į du ratus – vidinį ir išorinį. Vienas žaidėjas turi kepurę ant galvos, jam reikia ją apeiti savo ratu, yra tik viena sąlyga – perduokite kepurę nuo galvos iki galvos neliesdami jos rankomis. Laimi komanda, kurios žaidėjas vėl yra pirmuoju numeriu.

Pratimas „Piešimas ant nugaros“

Dalyviai atsitiktinai suskirstomi į tris komandas ir lygiagrečiai išrikiuojami į tris stulpelius. Kiekvienas dalyvis žiūri į savo draugo nugarą. Pratimas atliekamas be žodžių. Pranešėjas nupiešia kokį nors paprastą paveikslą ir jį paslepia. Tada ant kiekvieno paskutinio komandos nario nugaros pirštu nupieštas tas pats paveikslas. Užduotis – pajusti ir kuo tiksliau perteikti šį piešinį toliau. Pabaigoje pirmieji komandose stovintys ant popieriaus lapų nupiešia tai, ką jautė, ir parodo visiems. Pranešėjas išima savo nuotrauką ir palygina.

Pratimas „Atsisveikinimas“.

Dalyviai, susėdę ratu, atsisveikina ir linki šalia sėdinčiojo.

Tikslas: gerinti atmosferą grupėje, įtvirtinti teigiamus prisiminimus apie pamokos pabaigą.